Diyanet’ten Ayasofya açıklaması: İki imam 4 müezzin olacak

Diyanet işleri Başkanı Ali Erbaş, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Müze kararı kaldırılıp camiye cevrilen Ayasofya’yı gezdi.

Bakan Ersoy ile Ali Erbaş çıkışta basın mensuplarına açıklama yaptı. Bakan Ersoy açıklamasında “Çalışmalara başladık. Bir çok konuda mutabakat sağladık. Son bir değerlendirmeden sonra da 24 Temmuz’a yetiştireceğiz. Şu an için hiçbir sıkıntı görünmüyor” dedi.

“AYASOFYA’DA 2 İMAM 4 MÜEZZİN OLACAK”

Ali Erbaş da açıklamasında, “İnşallah 24 Temmuz itibari ile Cuma namazı ile ibadet açılmış olacak Ayasofya. Biz hem imamlar konusunda hem de müezzinler konusunda titiz davranarak her yönü ile milletimizi doyuracak ezanı ile milletimizin kalplerini yumuşatacak görevliler tespit ediyoruz. Ayasofya’da 2 imam 4 müezzin olacak; 24 Temmuz’dan itibaren 5 vakit namaza açılacak. Onların da atamasını önümüzdeki günlerde yapacağız” ifadelerini kullandı.

Erbaş şöyle devam etti: “İkonalar ve fresklerle ilgili din işleri kurulumuz gerekli çalışmaları yaptı inşallah namaz sırasında gerekli tedbirleri alacağız. Bugün onunda incelemelerini yaptık 24 Temmuz’dan sonra inşallah milletimiz onu da görecek.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin