Diyanet’ten asgari ücret kıyaslaması: Bir ‘baby shower’ parası

Diyanet İşleri Başkan (DİB) Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, hamile kadınlar için düzenlenen ‘baby shower’ etkinliklerini eleştirdi.

Ağrı’daki bir konferansta konuşan İşliyen, insanlarda servet biriktirme çılgınlığının başladığını söyledi. Başkan yardımcısı, ‘baby shower’ organizasyonlarının başladığını ve yaygınlaştığını söyledi.

İşliyen şöyle devam etti:

“Dindar insanlar bir araya geliyor, bu baby shower dedikleri organizasyonların giriş bileti 2 bin 500 lira, asgari ücret ise 2 bin 744 lira civarında. İki saatlik bir programa gideceksin, oynayacaksın, zıplayacaksın ya da güya mevlit dinleyince helal oluyor ya rahatlıkla girip çıkabilirsin. Dışarıya çıkacaksın bir adamın beş nüfusuna bakmak için bir ay boyunca kan ve ter içerisinde çalıştığı kadar bir ücret ödeyip çıkacaksın.”

1 YORUM

  1. Haberin basligi ile icerigi tam ortusmuyor. Diyanet gorevlisi baby shower i elestiriyor, yapmayin boyle harcamalar, asgari ucert tutarini vermeyin diyor. Siz olayi biraz saptirmissiniz. Lutfen boyle yapmayin, dogruluktan zerre ayrilmak size yakismiyor. Editor daha hassas olmali.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin