Dine, dindara olan güven minimize edildi, başarı nerede!

MAK Danışmanlık Başkanı Mehmet Ali Kulat, yaptıkları araştırma sonuçlarının özellikle son dönemde dine ve dindara olan güvenin yok olduğunu ortaya koyduğunu anlattı.

MAK Danışmanlık Şirketi Başkanı Mahmet Ali Kulat, insanların artık dinden ve dindarlardan uzaklaştığını, son yaptıkları bir araştırmanın sonuçlarını açıklayarak gösterdi.

TV5’te yayınlanan Kulis Ankara programında konuşan Kulat, merhum Turgut Özal döneminde yapılan bir araştırmayı hatırlattı.

O dönemde insanlara, “Aniden bir yere gitmek zorunda kalırsanız, çocuğunuzu aşağıdaki meslek gruplarından hangisine teslim edersiniz?” sorusu sorulduğunu aktaran araştırmacı yazar Mehmet Ali Kulat, “Bu araştırmayı yapan şirketlerin sahipleri dindar da değil. Şıklar arasında doktorlar, öğretmenler, mühendisler, imamlar, Kur’an kursu hocası, polisler, sağlık çalışanları vs. yer alıyor. Birinci sırada imamlar çıkıyor. İmam, müezzin ya da Kur’an kursu hocası olan komşuya teslim ediliyormuş. Biz yaptık aynı araştırmayı, aynı soruyu sorduk. İlk onda dinle anılan kimse yok. Neden biliyor musunuz? Toplumda dine, dindara güveni minimize ettik! Geldiğimiz nokta bu! Başarı nerede burada?” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin