Dilmen’e ‘evet’ cevabı: #ŞeytanaUymaHayırDE

Eski futbolcu ve TFF başkanlığı adayı Rıdvan Dilmen, başkanlık anayasasını içeren referandum için ‘Evet’ kampanyası başlattı. Konuyla ilgili video yayımlayan Dilmen, “Vatanımız, ülkemiz çok zorlu bir süreçten geçiyor, adeta bir İstiklal Savaşı. Güçlü bir Türkiye istiyoruz. Güçlü bir Türkiye için evet, ben de varım” dedi. Twitter’da paylaştığı videoda Barcelona forması giyen Arda Turan’ı ‘evet’ demeye çağırdı. Dilmen’in zincirleme video kampanyası büyük tepki çekti.

Çok sayıda kullanıcı tepkisini Rıdvan Dilmen’e futbolcuyken takılan lakaba göndermede bulunarak “#ŞeytanaUymaHayırDE” etiketiyle paylaştı. İlk videoyu çeken Dilmen’in Türkiye Futbol Federasyon başkanlığa göz kırptığı yorumları yazılırken, milli futbolcular Arda Turan ile Burak Yılmaz’a da büyük tepki oluştu.

Barış Atay’dan Hayır cevabı

Oyuncu Barış Atay ise başlatılan bu kampayaya cevap niteliğinde ‘karşı’ bir video çekerek, kampanyayı eleştirdi. Atay, videosunda “Mesajını aldık, almaz olaydık ama aldık. Biz hayır diyoruz. Tek adama, faşizme, diktatörlüğe karşı. Bir gün devran dönecek ve o zaman reddedemeyeceğiniz bir teklif sunacağız. Yok be şaka, muhatap almayacağız sizi” dedi.

Meltem Cumbul’dan ‘Hayır’ çağrısı

Başkanlık’ maddesini içeren anayasa değişikliğini tartışıldığı günlerde sanatçıların referandum hakkında düşünceleri sosyal medyada yer almaya başladı. Oyuncuular Sendikası Başkanı Meltem Cumbul oldu. Cumbul, Twitter hesabından, ‘Hayır’ diyeceğini açıkladı. Cumbul’un attığı bu tweet, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı: Aydınlık bir Türkiye için #Hayır

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin