Dilipak’tan AKP’ye kaset sinyali: Oktar’ın arşivi patlarsa birçok kişinin canı yanar

İktidar yanlısı Y. Akit’in yazarı Abdurrahman Dilipak, AKP’yi, Adnan Oktar operasyonu konusunda kaset uyarısı yaptı. Dilipak “Süreç yönetilemediği takdirde AKP’yi vurur. Adnan Oktar’ın arşivi patlarsa, her kesimden birçok kişinin canı yanar onu söyleyeyim” diye yazdı.

Oktar ve grubuna 11 Temmuz sabahı eş zamanlı operasyon düzenlenmişti. 31 farklı suç isnat edilen gruptan 187 kişi gözaltına alınmış, Oktar dahil 168 kişi, 19 Temmuz’da tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne götürülmüştü. Oktar’ın Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’ne götürülmesi bekleniyor.

Aman dikkat’ başlıklı yazısında Dilipak, Oktar ve grubuna yapılan operasyonun güzel bir iş olduğunu, ancak sürecin yönetilemediği takdirde AKP’yi vuracağını yazdı.

Oktar’ın var olduğu öne sürülen arşivinden sürprizler çıkabileceğine dikkat çeken Dilipak şunları yazdı: “Adnan Oktar’ın arşivi patlarsa, her kesimden birçok kişinin canı yanar onu söyleyeyim… Adnan Oktar yakalandı ya, benzerlerini ve bunların tuzağına düşen fuhuş bataklığında debelenen siyaset, bürokrasi, sermaye ve STK içindeki gaflet sahiplerinden de söz edeceğim, bu ‘Cemaat’ denilen yapıların nasıl kontrol altına alınması gerektiğinden de.

Oktar’ın söz konusu arşivlerinin henüz ele geçirilemediğini belirten Yeni Akit yazarı, bu bilgilerin birilerinin ipini çekmek için kullanılabileceğini öne sürdü: “Arşiv yurt dışında host edilmiş, ama yabancı istihbarat örgütleri bunları servis edebilir ya da bunları şantaj için kullanabilir” dedi.

Dilipak’ın yazısının içinde kaset uyarısından hemen sonra yerel seçimlere dair “İstanbul, Ankara’yı kaybederseniz işiniz zor” başlığı altında yazdıkları da dikkat çekti:

“Önümüzde bir yerel seçimler var. İstanbul, Ankara’yı kaybederseniz işiniz zor. Birilerinin cür’et ve cesareti artar. Daha çok üstünüze gelirler. Büyük şehirlerde temizlik şart ve çok iyi, çok dürüst birilerinin aday yapılması gerek. Eski politikacılar üzerinden giderseniz, onların eski defterlerini karıştırıp sizi zor durumda bırakabilirler. Aman ha, aman ha!”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin