Dilek Özçelik’in babasından açıklama: Arayan soran çok oluyor, şimdiye kadar neredeydiler!

Edirne’de dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın ziyareti sırasında kanser ilaçlarının temini için yardım isteyen ve kendisine verilen parayı, “dilenci değilim” diyerek geri çeviren ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Dilek Özçelik’in babası Nevzat Özçelik konuştu. Özçelik, kızının birçok kanser hastasının ilaç almasına vesile olduğunu ve onunla gurur duyduğunu dile getirdi. “Arayan soran çok oluyor ama ben evladımı kaybettim. Şimdiye kadar neredeydiler?” dedi.

Özçelik, “Benim kızım kendini çok iyi yetiştirdi. Hastalığı sırasında bile eğitimini sürdürmeye çalıştı. Sağlığı el verseydi staj yapıp İngilizce öğretmeni olacaktı. Kanser hastalığından direnci düştü. Bir süredir Ankara’daki hastanede tedavi görüyordu. Annesi de yanındaydı, biz de zaman zaman ziyaretine gidiyorduk. Akciğerlerindeki rahatsızlıktan sonra solunum yetmezliğinden kaybettik. Kızımla gurur duyuyorum. Şimdi arayan soran çok oluyor ama ben evladımı kaybettim. Şimdiye kadar neredeydiler?” dedi.

Lenf kanseri nedeniyle okuluna gidemeyen Özçelik, Tekirdağ’ın Saray ilçesinde ailesiyle yaşadığı evde durumu ağırlaşınca hastaneye kaldırılmıştı. Hastanede hayatını kaybeden Özçelik’in cenazesi, Saray’ın Büyükyoncalı Mahallesi Aziziye Camii’nde kılınan ikindi namazının ardından defnedilmişti.

Trakya Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü öğrencisi 27 yaşındaki Dilek Özçelik, 15 Nisan 2013’te Bayraktar Edirne’ye gelince kanser ilaçlarının temini için yardım istemişti. Ancak bakan kadının derdini dinlemek yerine cebine para koymuştu. Özçelik de bakana, “Ben dilenci değilim. İnsanlık konusunda bir kez daha hayal kırıklığına uğradım. Görüyorum ki çaresizliği hiç tatmamışsınız hayatınızda” demiş, ağlayarak uzaklaşmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin