Devlet Bahçeli: Atatürk düşmanlığı, ihanete hizmet etmektir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Atatürk’e tahammülsüzlüğün Türkiye Cumhuriyeti’ne tahammülsüzlük olduğunu söyledi. Partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada gündemi değerlendiren Bahçeli, Mustafa Kemal Atatürk’e atfen ‘zalim ve kafir’ diyen imam Mustafa Demirkan’a sert sözlerle yüklendi.

Devlet Bahçeli, “Atatürk bizim börkümüzdür, birliğimizdir, simgemizdir, ona laf yoktur. Baş giderse, börk gider. Börk giderse il gider, iffet gider. Allah muhafaza bir daha da geri gelmez. Gazi Mustafa Kemal’e tahammülsüzlük, lafı cimi yok Türkiye Cumhuriyeti’ne tahammülsüzlüktür. Atatürk düşmanlığı yapmak ihanete hizmettir. Atatürk’e dil uzatanlar daha iyi müslüman olduklarını mı sanıyorlar? Türk milletinin ruhunu okşadıklarını mı düşünüyorlar? Ey kendini bilmez akılsızlar. Atatürk’ümüzden ne istiyorsunuz?” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Ayasofya’da gerçekleşen ‘Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi’ programında Atatürk için ‘zalim ve kafir’ ifadelerini kullanan imam Mustafa Demirkan, Ankara ve İzmir baroları’ndan suç duyurusunda bulunulmuştu. Demirkan’a CHP ve İyi Parti’nin yanı sıra birçok hukukçu ve gazeteci tepki vermişti.

CHP LİDERİ’NE ERKEN SEÇİM TEPKİSİ

Devlet Bahçeli, erken seçim isteyen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu da hedef aldı. Bahçeli, “Hırslarına yenik düşenler, heveslerinin kurbanı olmaktan asla kurtulamazlar. CHP yönetiminin içler acısı durumunu başkaca izah etmek nasıl mümkündür? Bugünden itibaren seçimlere 754 gün kalmıştır. Ülkemizin erken seçim gündemi yoktur.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin