Depremzede kadının isyanı: ‘Dışarıda daha fazla afet yaşıyoruz’

Elazığ’da yaşanan depremin ardından bir depremzedenin isyanı kameralara yansıdı. Depremde korktuğunu ama şu an dışarıda daha fazla afet yaşadıklarını anlatan depremzede kadın, “Bir burada tir tir titriyoruz. Kimse gelip demiyor burada ne yiyip içiyorum. Ben de mi dileneyim. Ne Başbakanı ne Cumhurbaşkanı ne belediye başkanı kimse yok, hepsi boş. Oy zamanı herkes geliyor.” ifadelerini kullandı.

Elazığ’da yaşanan 6.8 büyüklüğündeki depremin ardındanikinci gece çadırlarda kalanlar güç koşullarda yaşamlarını sürdürmeye çalışıyorlar.

Depnemin ikinci gecesi -7’yi bulan soğuk havada çadırların önüne yaktıkları ateşle ısınmaya çalışan Elazığlılar battaniye dağıtımındaki aksaklıktan yakındılar.

Anka Haber Ajansı’nın aktardığına göre, Elazığ’da bir depremzede kadın yaşadıkları sıkıntıları anlatırken şunları söyledi.

“Deprem beni yıpratmadı, burada duruşum beni yıprattı. Depremde korktum ama burada daha daha fazla afat yaşıyoruz. Bir burada tir tir titriyor. Epilepsi hastasıyım, ilacımı bile alamadım evden. Kimse gelip demiyor burada ne yiyip içiyorum. Ben de mi dileneyim. Kime gideyim. Hangi başbakana gideyim. Kime gideyim? Gittim orada istedim. Bana bir şey vermiyorlar. Battaniye dağıldı, ya verin… evime girebilsem, alırım ama.

Yok ne battaniye verdiler ne dağıldı. O çaırlarda çifter çifter var. Bakın burada ateşi yaktık Yardım diyorum, git ablacğım geleceğiz. Afad gelmiş ne yapıyor bana. Kızılay gelmiş ne yapıyor bana. Oy zamanı geldiğinde hepsi şu bu. Sıra bize geldiğinde yok. Niye yok. Niye yok ha…”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin