Denizli Valisi dönerciye kızıp önce işletmeyi kapattı, sonra özür diledi

Denizli’de Vali Ali Fuat Atik, esnaf ziyaretleri sırasında gittiği dönercide, döner ustasının kendisi ile sohbet etmemesine öfkelenerek, eldiven takmadığı gerekçesiyle işletmenin kapatılmasını istedi.

Vali Atik’in kameralara yansıyan görüntüsünde, dönercinin kendisi ile konuşmamasına öfkelenmesi dikkat çekiyor. Eldiven takmadığı gerekçesi ile “işletmeyi kapatın” emri veriyor.

İşte o görüntüler;

Sosyal medyadan tepki gelince özür diledi

HDP’li vekil Ömer Faruk Gergerlioğlu, sosyal medya baskısından dolayı valinin geri adım attığını söyledi. Twitter hesabından paylaşımda bulunan Gergerlioğlu, “Vali az evvel yaptığı bir açıklamayla vatandaştan özür dilemiş, işletme kapatılmayacakmış ve oraya nezaket ziyareti yapacakmış. Sosyal medya baskısı böyle olur muydu? Demokrasiyi s.medya sağlıyor! Ne ile sağlanırsa sağlansın talebimiz demokrasi,hukuk olmalı. Hizmet için var ol!” ifadelerini kullandı.

VALİ ÖZÜR DİLEDİ

Sosyal medyada yankıları süren olayın ardından Denizli Valiliğinden açıklama geldi. Vali Atik, “Gün boyu yapılmış olan denetimin getirmiş olduğu yorgunlukla işletme çalışanı ile yaşanan diyalogda şahsımın yaklaşımı, üslubum ve kullandığım ifadenin gönül kırıcı bir yaklaşım içermesi hakikaten beni de üzdü.” dedi.

SOYLU’DAN ‘ÖZÜR’ AÇIKLAMASI: YERİNDE OLMUŞTUR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Koronavirüs denetimi sırasında esnafla diyalogu tepki çeken Denizli Valisi Ali Fuat Atik hakkında sosyal medya hesabından “Özrü yerinde olmuştur” açıklamasını yaptı.

Soylu paylaşımında, “Devletin cemal ve celal yüzü vardır. Biri tevazu ve yumuşaklığı, merhameti, Diğeri azameti ve sorumluluğunu anlatır… Yöneticilerimizin vatandaşa yüzü hep cemal olmalıdır. Denizli Valimizin üslup özrü yerinde olmuştur.” ifadesini kullandı.

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin