Demirtaş: PKK’nin elindeki 13 insanımızın katledilmiş olmasını açıkça kınıyorum

4 Kasım 2016’dan beri Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Gara’da terör örgütü PKK tarafından şehit edilen 13 asker ve polise ilişkin açıklama yaptı. Demirtaş açıklamasında, “PKK’nin elindeki 13 insanımızın katledilmiş olmasını açıkça kınıyorum. Ailelerin acısını yürekten paylaşıyor, kendilerine başsağlığı diliyorum. Yaşananlardan dolayı çok üzgünüm” ifadelerine yer verdi.

Demirtaş’ın Twitter’dan yayınlanan mesajında, “PKK’nin elindeki 13 insanımızın katledilmiş olmasını açıkça kınıyorum. Ailelerin acısını yürekten paylaşıyor, kendilerine başsağlığı diliyorum. Yaşananlardan dolayı çok üzgünüm.” dedi.

Şehitlerin ardından Halkların Demokratik Partisi’ne (HDP) yönelik eleştirilere de cevap veren Demirtaş, “Diplomatik yollar yerine, siyasi şov amaçlı operasyon sonucunda ortaya çıkan trajedinin sorumluluğunu HDP’ye ve muhalefete yüklemek de aymazlıktır. Halka hesap vermesi gereken, iktidardır. Aslolan; silaha, şiddete, savaşa her koşulda karşı çıkarak barışı sağlamaktır” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin