Dekan Yamaner’den, kadın bölüm başkanı doçente ağır hakaret ve ağza alınmayacak küfür

Çorum Hitit Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Faruk Yamaner’in fakülte yönetim kurulu toplantısında kadın bölüm başkanı doçente ettiği küfürle çalkalanıyor.

Sosyal medyaya düşen videoda Prof. Dr. Faruk Yamaner, kendi işine karışmamaları gerektiği konusunda doçente hakaretler ediyor. Bölüm başkanı, ”Ben doçentim ve bölüm başkanıyım. Ffikrimizi söylemeyeceksek toplantıya neden çağırıyorsunuz.’ diye sorması üzerine, Yamaner,  “senin nasıl doçent olduğunu biliyorum” diyor. Daha sonra konu kendi profesörlüğüne gelince sinirlenerek, “Benim profesörlüğüme laf edenin anasını avradını…” şeklinde başlayan ağza alınmayacak küfür savuruyor.

Gelişme üzerine açıklama yapan Hitit Üniversitesi, olayın 1,5 yıl önce yaşandığını ve konun yargıya intikal ettiğini duyurdu.

Faruk Yamaner kim?

Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okulu’nda 1983 yılında tamamlayan Faruk Yamaner, daha sonra yine Gazi Üniversitesi’nde Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. Doktorasını ise 1988-1991 yılları arasında Marmara Üniversitesi’nde Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu / Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümü / Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Anabilim Dalı üzerine yapmıştır.

Yüksek lisans tezini Gençler Birliği Ümit Futbol Takımı’nın Çeşitli Fiziki Kapasitelerinin Ölçümü ve Değerlendirilmesi üzerine Eyüp İşbir’in danışmanlığında yapan Faruk Yamaner, doktora tezini ise Galatasaray Profesyonel Futbol Takımının Fizyolojik Özelliklerinin Analizi ve Yabancı Ülke Futbolcularıyla Mukayesesi üzerine A. Hamdi Turgut danışmanlığında yapmıştır.

Oğlunu ve Gelinini Kadroya Almış

Sosyal bilimler fakültesi dekanı olarak görev yaptığı sırada oğlu Emre Yamaner’i ve gelini Gül Yamaner’i öğretim görevlisi kadrosundan üniversite bünyesine dahil eden Faruk Yamaner, o dönemde haberlerle konu olmuştu.

Akademik Kariyeri

2017’den beri Profesör olarak Hitit Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Antrenörlük Eğitimi Bölümü, Antrenörlük Eğitimi Anabilim Dalı’nda görev yapmaktadır.

2011- Doçent olarak Hitit Üniversitesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Antrenörlük Eğitimi Bölümü, Antrenörlük Eğitimi Anabilim Dalı’nda görev almıştır.

1 YORUM

  1. Webden simdi baktim; “adam” (!) hala gorevde. Bu durumda ya Hitit Universitesi yonetiminin haberi yok, ya Hitit Universitesi yonetiminde ahlakli adam yok ya da meselenin hic bilmedigimiz baska yonleri var. Bu hakarete maruz kalan Bolum Baskani Hocahanim ne kadar nezih bir insanmis, iradesi ne kadar gucluymus takdir etmemek mumkun degil. Dekan denilen adamin acik ahlaksizligina karsin en ufak bir kabalikta bile bulunmamis. Dekanin bu sozlerini isitip hala gorevden almayan insanlara soruyorum: “bu sozler sizin ananiza, kiziniza, baciniza soylenseydi ne yapardiniz?”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin