Davutoğlu’ndan ‘liderlik’ imalı 28 Şubat açıklaması

AKP’den kopan isimlerle birlikte yeni parti kuracağı konuşulan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, sosyal medyadan ’28 Şubat’ açıklaması yaptı.

Günlerdir yeni parti iddialarına ses çıkarmayan Davutoğlu’nun mesajında ‘liderlik’ iması taşıyan ifadeler dikkat çekti. Davutoğlu, Türkiye için çalışmanın, 28 Şubat’ta mücadele edenlere ve gelecek nesillere karşı borcu olduğunu ifade etti.

Davutoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“28 Şubat, sadece bu ülkenin seçilmiş başbakanına merhum Necmettin Erbakan hocamıza karşı yapılmış bir darbe değil, milletimizin en temel hak ve hürriyetlerine karşı ahlaksız bir saldırı ve müdahale olarak tarihe geçti.

İfade ve inanç özgürlüğü herkes için hak…

Gizli açık her türlü darbe ve demokrasiye müdahale girişiminde karşı yekpare bir duruş gerçek milli irade hakimiyetinin olmazsa olmazıdır.

O karanlık günlerde verilen mücadeleler sonucunda ülkemizde başörtüsü yasağı başta olmak üzere birçok çağdışı uygulamaya son verilmiş olması hepimiz için iftihar vesilesidir.

Bundan sonra da fikir, ifade ve inanç özgürlüğünün ayrımsız herkes için bir hak olduğu, kimsenin geleceğinden endişe etmediği, 82 milyonluk milli birlik ve beraberliğimizi her türlü müdahale girişimine karşı koruduğumuz bir ülke için çalışmak her şeyden önce 28 Şubat’ta mücadele edenlere ve gelecek nesillere olan borcumuzdur.”

http://tr724.wpengine.com/son-kulis-partiyi-davutoglu-kuruyor-akpden-10-milletvekili-ile-temasta/

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin