‘Çocuklarım aç’ diyerek kendini yaktı; kurtarılamadı

intihar

‘Açlık’tan kendini yakanlara bir yenisi daha eklendi. Uzun süredir işsiz olduğu söyleyen A.Y. isimli bir vatandaş, Hatay Valiliği önünde “Çocuklarım aç!” diye bağırarak kendini ateşe verdi. İntihara kalkışan vatandaşa yangın tüpleriyle müdahale edildi. Hastaneye kaldırılan A.Y. kurtarılamadı.

Körfez Gazete’nin haberine göre Hatay İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ve Valilik Özel Kalem Müdürü de olay yerine gelerek, intihar girişiminde bulunan A.Y ile konuştu. Son anda yangın tüplerinin müdahalesi ile kurtarılan A.Y.’ye polisler su vererek yüzünü yıkadı. Kendine gelen baba, çocuklarının aç olduğunu ve yaşadığı işsizlik durumundan bunaldığını belirtti. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, A.Y.’nin tedavisini yaparken, üzerine yapışan elbiseleri de keserek çıkarıldı. Vücudunda ağır yanıklar oluşan baba, Hatay Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

VALİLİK: HAYATİ TEHLİKESİ YOK! 

Valilik konuya ilişkin ilk açıklamasında şahsın hayati tehlikesinin bulunmadığını aktardı. Açıklamada, “Valilik personelinin müdahalesiyle yanmaktan kurtarılan vatandaşın hayati tehlikesi bulunmamakta olup gerekli tüm müdahaleler valiliğimiz tarafından yapılarak hastaneye sevk edilmiştir.” denildi. Ancak nasıl olduysa A.Y. kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin