CNN Türk eski Ekonomi Müdürü Çapa: İmamoğlu’nun programı reji aranarak durduruldu; kesin bilgi

CNN Türk’ün eski Ekonomi Müdürü Emin Çapa, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun Ahmet Hakan ile yaptığı yayına müdahale edildiğini, ‘yayın bitsin’ diye rejinin arandığını söyledi.

Çapa, ‘Kesin bilgi olarak yazıyorum’ notuyla 15 ay önce ayrıldığı CNN Türk ile ilgili açıklamalarda bulundu. Çapa, İmamoğlu’nun sadece yayının erken bitirilmesi talimatı değil, aynı zamanda tekrarlarının konulmaması talimatı verildiği bilgisini paylaştı.

Çapa şunları yazdı:

Kesin bilgi olarak yazıyorum. Evet Ekrem İmamoğlu yayını bitsin diye reji telefonla arandı. Evet yayının tekrarının konulmaması talimatı verildi.  (Böylece ayrıldığım kanalla ilgili konuşmama kuralımı 15 ay sonra ilk kez yıkmış oldum. Neden? Aşağıda)

Büyük kısmında yönetici olmak üzere 20 yıl çalıştığım, haklı/haksız iktidar ve muhalefetin ağır eleştirilerine uğrasak da, bir takım doğrulara tutunmaya çalıştığımız (bazen başardık bazen başarısız olduk) kanalın düştüğü durum içimi acıtıyor.

Ha bu tavırların seçim üzerinde bir etkisi var mı? İmamoğlu’nun seçimi kazanmak için bu yayınlara ihtiyacı var mı? Hayır yok. Zaten artık bu tip yayınlara çıkmamalı. Çünkü buradaki amaç, “bakın biz ona da söz hakkı veriyoruz, İmamoğlu mağdur değil” imajı yaratmak.”

KESİN BİLGİ OLARAK YAZDIM

Yazdığı notlara tepki gösteren bir twitter kullanıcısına cevaben ise Çapa,  “Bence de ilginç bir yaklaşım. Bizimkiler üste çıksın da ne olursa olsun utanmazlığı sizinkisi. Binali Bey istediği sürece yayın devam ederdi. Ayrıca okuduğunuzu anlayamıyorsunuz galiba. Haksızlık iddiasında bulunmuyorum, kesin bilgi olarak telefonla yayın kesildi diyorum” yazdı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin