Çilekten kurt çıkma videosu kurgu çıktı! Karantinadan çok sıkıldığı için sahte video çekmiş

Sosyal medyada kısa sürede çok fazla kullanıcı tarafından paylaşılan çileği tuzlu suyla yıkadığında içinden böcek çıktığını gösteren videoların kurgu olduğu ortaya çıktı. Videoyu sosyal medyada yayan TikTok kullanıcısı koronavirüs karantinasından çok sıkıldığı için sahte bir video hazırladığını itiraf etti.

Sosyal paylaşım sitesi TikTok’ta başlayan ve kısa süre sonra diğer platformlara da ‘çilek deneyi’ adıyla yayılan videonun kurgu olduğu ortaya çıktı. Videonun yayılmasının ardından birçok insan kendi deneyini yaparak görüntüleri sosyal medyadan paylaşmaya başlamış ancak birçok kullanıcı yapılan işlemin işe yaramadığını söylemişti.

VİDEOYU PAYLAŞAN KİŞİ İTİRAF ETTİ

Videoyu paylaşan TikTok kullanıcısı videonun kurgu olduğunu açıkladı. Kullanıcı, tuzlu suya çilekleri attıktan sonra, bahçesinden çıkardığı böcekleri kaseye ekleyerek çileğin içinden çıkıyormuş gibi gösterdiğini söyleyerek paylaştığı videonun bu kadar kişi tarafından izleneceğini düşünmediğini, ayrıca sahte olduğunun çok belli olduğunu belirtti.

‘‘KORONAVİRÜS KARANTİNASINDAN ÇOK SIKILDIM VE SAHTE VİDEO YAPTIM’’

Videoyu yayan sosyal medya kullanıcısı yaptığı açıklamada, “Karantinadan çok sıkıldım ve çilek akımında sahte bir video yaptım çünkü akımı görünce komik olacağını düşündüm. O zaman sadece 2 bin takipçim vardı ve videonun böyle yayılacağını düşünmedim. Açıkçası görüntülerin çok sahte olduğu belliydi. Hiçbir böceği suda boğmadım, videodan sonra yaşayan böcekleri serbest bıraktım. Sizin gibi bir amacım yok beni takip eden sizsiniz ve bu benim hatam değil.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin