Cihan Ekşioğlu çöktüğü otelde kimleri ağırlamamış ki; Binali Yıldırım da var Cihat Yaycı da…

Paramound Otel’in ilk sahibi Atilla Uras’ın kızı Victoria Yasemin Uras’ın babasının öldüğü o dönem askeri tesislerde bazı ihaleler yapan Cihan Ekşioğlu’nun tankla oteli bastığını açıklamasının ardından gözler Cihan Ekşioğlu’na çevrildi.

Başta savunma sanayi olmak üzere pek çok alanda faaliyet gösteren EKBA Holding’in sahibi olan Cihan Ekşioğlu, gelişen drone tehditlerine karşı Türkiye’nin ilk elektromanyetik drone savar sistemlerini üreten Harp Arge AŞ’yi satın almasıyla gündeme gelmişti. Türk Silahlı Kuvvetleri’nden birçok ihale alan şirket, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı kataloğuna da girmişti.

OTELE ÇÖKTÜKTEN SONRA VAN DAMME’I MİSAFİR ETMİŞ

Temmuz 2019’da dünyaca ünlü Hollywood yıldızı Jean Claude Van Damme, Cihan Ekşioğlu daveti üzerine Paramound Otel’e gelmişti.

İspanya ve FBI tarafından kırmızı bültenle aranan daha sonra da Bahtiyar İkramoğlu adıyla Türk vatandaşlığı verilen Özbek asıllı Botır Rakhimov ile iş yapan Cihan Ekşioğlu’nun otele tankla nasıl çöktüğünü Yasemin Uras şöyle anlatmıştı:

‘‘Bir de Botır’ın yanında Cihan Ekşioğlu diye bir kişi türedi. Cihan Ekşioğlu, babamın vefat ettiği gün otelimize devletin tankıyla girdi. Türkiye Cumhuriyeti’nin tankıyla otelimize girdi. Cihan Ekşioğlu, o ara devletin kışlalarına tadilat yapıyordu. Oteli fethetti. Ben dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey görmedim, bir devletin tankını alıyorsunuz ve o tankla yollardan gelip otele giriyorsunuz”

AKP ve MHP’li politikacılar, yüksek yargı mensuplarıyla ve askerlerle yakın ilişkisi ortaya çıkan Cihan Ekşioğlu, uçaksavar mermilerinin üretileceği bir mühimmat fabrikası kurmak için başvuru yaptıklarını açıklamıştı.

Çeçenistan’da yönetimde olan Ramzan Kadirov ile yakın ilişkisi bulunan Cihan Ekşioğlu, ‘‘Kadirov, Putin’i çok seven, Putin’in de kendisini çok sevdiği birisidir. Rusya’ya karşı hareket etmesi mümkün değil.’’ İfadelerini kullanmıştı.

Gece yarısı kararnamesiyle, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanlığından Genelkurmay Başkanlığı hizmetine çekilen Tümamiral Cihat Yaycı’nın istifa etmesinin ardından ilk ziyaretini Cihan Ekşioğlu’na yapması da dikkat çekmişti.

TSK içinde hukuksuz bir şekilde ortaya attığı ‘fetömetre’ ile binlerce insanı mağdur eden Cihat Yaycı’ya ziyaretinde eski MHP Milletvekili Cemal Enginyurt eşlik etmişti.

Dönemin Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit’i makamında ziyaret eden EKBA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Ekşioğlu’nun İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile makamında görüştüğü fotoğrafları da ortaya çıktı.

3 YORUMLAR

  1. Eh Cihat ÇAYCI ömür geçip gidiyor zaman doluyor yani hem dünyan hem ahiretin ateşle dolsun her pisliğin altında sağında solunda bir yerinde konuşlandın nereye kadar….

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin