CHP’li belediye başkanı iftarda saldırıya uğradı

Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı Dağlıoğlu Mahallesi’nde belediyenin verdiği toplu iftar yemeğine katılan Seyhan Belediyesi Başkanı Akif Kemal Akay, 6 kişilik bir grubun saldırısına uğradı.

Merkez Seyhan ilçesi Dağlıoğlu Mahallesi’nde Seyhan Belediyesi’nin düzenlediği iftar programı Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ve yaklaşık bin kişinin katılımıyla başladı. İftar başladıktan kısa süre sonra 6 kişilik bir grup Akay’a önce yumurta attı daha sonra yumrukla saldırdı. Aldığı yumruk darbeleriyle Akay’ın suratında yaralanmalar olduğu öğrenilirken saldırganlar olay yerinden kaçtı.

‘YAPANLAR KAÇMAK ZORUNDA KALDI’

Olay sonrası yayınladığı videoyla açıklama yapan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “Beni ve sağlığımı merak etmeniz üzere sizlere açıklama yapma gereği duydum. Gün aşırı gerçekleştirdiğimiz iftar yemeklerimizin bugünkü Dağlıoğlu Mahallesi programında tarafıma yapılan çirkin saldırıyı kınıyorum. Sevginin, kardeşliğin ve dayanışmanın hakim olduğu Ramazan ayını geçirdiğimiz bu günlerde öfkeyle yapılan bu hareketi üzüntüyle karşılıyorum. Herkes bu olayı fazlasıyla protesto etti. Yapanlar da kaçmak zorunda kaldı. Bunlar siyasetin veya toplumsal yapıların bir parçası maalesef. Olmasa daha iyi olur. Hiçbir sıkıntımız yok. Hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu süreçte hizmetlerimizden rahatsız olanlar, başka hesaplar yapanlar elbette olacak. Kimse bizi bu yoldan döndürme şansına da hakkına da sahip değil.” ifadesini kullandı.

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin