CHP’li Başarır: Cihat Yaycı ile Cihan Ekşioğlu arasında garip bir ilişki var, araştırılsın

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır uydurduğu ‘Fetömetre’ ile binlerce askerin hayatını karartan emekli Tümamiral Cihat Yaycı ile Fetö Borsası’nı kuran Cihan Ekşioğlu’nun ilişkilerinin araştırılması gerektiğini söyledi.

Halk TV’de Şirin Payzın’ın sunduğu ‘Sözüm Var’ programında konuşan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, emekli Tümamiral Cihat Yaycı ile Cihan Ekşioğlu’nun arasındaki ilişkinin araştırılmasını istedi. ‘‘Cihan Ekşioğlu’nun askerlerle ilişkisi açısından araştırılması gereken bir konu. Cihat Yaycı ile olan ilişkisi araştırılması gerekiyor. Telefon kayıtları, telefon sinyalleri, kullanılan araçlar. Resimleri var, görüşmeleri var, garip ilişkileri var. Gerçekten garip ilişkileri var.’’ dedi.

 

Gece yarısı kararnamesiyle, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanlığından Genelkurmay Başkanlığı hizmetine çekildiği için istifa eden emekli Tümamiral Cihat Yaycı’nın istifasının ardından ilk ziyaretini Cihan Ekşioğlu’na yapması dikkat çekmişti.

Sedat Peker, Twitter’dan yaptığı açıklamada, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun manevi evladı olan EKBA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Ekşioğlu’na koruma ekibi verdiğini ve ‘FETÖ’ borsasını kurucusu olduğunu belirtmişti. Ekşioğlu’nun iş adamlarının malına çökmek için ‘FETÖ’ iftirasıyla havuz medyası Sabah’ta ısmarlama haberler yayınlattığını haberden sonra da işbirliği içindeki savcılara soruşturma açtırıp kumpas kurdukları işadamlarının malına çöktüklerini kaydetmişti.

Paramount Otel’e tankla girdiği belirtilen Cihan Ekşioğlu’na birçok suçlama yönelten Peker, Ekşioğlu’nun Süleyman Soylu’nun gizli kasalarından biri olduğu, Soylu’nun Ekşioğlu’nun yurtdışına kaçmaması için pasaportunu iptal ettirdiğine dikkat çekmişti.

1 YORUM

  1. Beş bin yıllık geleneği olan kadim bir Türk Devleti ve Milleti, HARAMİLER tarafından kuşatıldı. Bugün istedikleri gibi şeytanın sırtında koştursunlar bakalım. Liyakatlarına yakışır karşılama yapıldığında ki haleti ruhiyeleri İBRET olacaktır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin