CHP Genel Başkan Yardımcısının bulunduğu toplantıda silahlı saldırı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın Malatya’da katıldığı bir toplantıda silahlı saldırı gerçekleşti. Saldırıdan yara almadan kurtulan Ağbaba, “Parti üyemiz silahla bize doğru ateş etti. Ardından hemen ben araya girdim elinden silahı aldım, sonrasında kaçtı gitti, araya ben girdim. Olayda ölen ya da yaralanan yok” dedi.

Saldırı ile ilgili Malatya Valiliği’nden yapılan açıklamada, “CHP üyesi olduğu belirtilen C.S. isimli şahıs tarafından, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve İlçe Başkanı Ali Aslan’ın bulundukları yer hedef alınarak tabancayla bir el ateş edilmek suretiyle silahlı saldırı meydana gelmiştir” denildi.

Tarafsız Haber Ajansı’na konuşan Veli Ağbaba’nın danışmanları ise saldırıda Ağbaba’nın hedef alınmadığını belirterek, “Saldırgan ile İlçe Başkanı Ali Aslan arasında husumet varmış. Ali Aslan’a yönelikti saldırı. Saldırgan üzerilerine değil duvara ateş etti” dediler.

Cihangir S. Adlı saldırganın hedefinde CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve ilçe başkanı Ali Aslan’ın olduğu öğrenildi. Görgü tanıklarının ifadesini alan polis ekipleri olay yerinden kaçan Cihangir S.’yi yakalamak için operasyon başlattı

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin