Cem Yılmaz’dan Bakan Koca’ya ‘kirli kampanya’ tepkisi: Belediyeden 2 bin 754 lira aldım!

Milli Piyango yılbaşı çekilişinde satılmayan üç biletin ikramiye tutarı olan 75 milyon liranın SMA hastası çocuklar için kullanılmasına yönelik kampanyayı ‘kirli’ olarak tanımladı.  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “Ülkemizde SMA hastalığı görülmeyene, mevcut tüm hastalarımız tedavi edilene kadar mücadelemiz devam edecektir” dedi.

Sosyal medyadan, Varlık Fonu’na kalan 75 milyon liralık ikramiye tutarının SMA hastası çocuklar için kullanılması için kampanya başlatılmış, gün boyu on binlerce paylaşım yapılmıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ‘kirli kampanya’ dediği açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“İlaç şirketlerinin baskısı ile çocuklarımızın kobay olarak kullanılmasına izin vermeyeceğiz. Ülkemizde SMA hastalığı görülmeyene, mevcut tüm hastalarımız tedavi edilene kadar mücadelemiz devam edecektir.”

Koca açıklamasında “Hastalıkların tedavisi ise sosyal medyadan sahte kahramanlıklar sergileyerek değil, bilimin gösterdiği yolu takip ederek gerçekleştirilir.” ifadelerini kullandı.

Bakanın açıklaması sonrası kampanyaya katılan ünlü isimlerden Cem Yılmaz, tepkisini şöyle dile getirdi: “Tamam yine siz haklısınız. Bildiğiniz gibi yapın sevgili kardeşim. Ben belediyeden 2.754 lira aldım o yüzden tweet attım.Gecen hafta da 3 aile şahsen yardım istemişti ,yaptım. Meğer büyük bir oyun varmış yalan söylüyorlarmış.Uyardıgınız için tesekkürler. Sagolun.Bir daha yapmam.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin