Cem Yılmaz Hürriyet yazarına böyle çıkıştı: Allah sizi kahretsin!

Oyuncu Ozan Güven’in, Deniz Bulutsuz’u darp ettiği iddiasıyla başlaya tartışmalara Güven’in arkadaşı komedyen Cem Yılmaz da dahil olmuştu. Olay sonrası Twitter hesabından açıklamada bulunan Cem Yılmaz ‘Kadına şiddet konusunun tarafı olmak diye bir duruşunun söz konusu olmadığını’ ifade etmişti.

Cem Yılmaz, başlayan tartışmalardan sonra Hürriyet yazarı Onur Baştürk’ün bugün kaleme aldığı, ‘Cem Yılmaz’ın açıklaması yeterli mi?’ başlıklı yazısına sert tepki gösterdi. Yılmaz, ‘Allah sizi kahretsin’ dedi.

Hürriyet yazarı Baştürk, Cem Yılmaz’ın olayın ortaya çıkmaması için yardım ettiğini iddia etmişti. Baştürk olay üzerine yazısında şu ifadelere kullanmıştı: “Cem Yılmaz, Ozan Güven konusunda sessizliğini bozup ‘Kadına şiddet konusunun tarafı olmak diye bir duruşunun söz konusu olmadığını’ söyledi. Sonuçta herkes ondan bir açıklama bekliyordu. İki yakın arkadaş, ama her ikisi de ünlü. Dolayısıyla insanların bir açıklama beklemeleri doğaldı. Bunda anormal bir durum yoktu. Yılmaz’ın açıklaması ise doyurucu. Bir yandan zor bir durum aslında. En yakın arkadaşınız sevgilisini dövüyor. O arkadaşınıza dair duygularınız, tavrınız aynı kalabilir mi? Dostluğunuz aynı şekilde devam edebilir mi? Arkadaşınızın davranışını bir şekilde affetseniz dahi ona hep şüpheyle bakmaz mısınız? Peki yaptığı şeyi onaylamasanız bile bu süreçte ona yardım eder miydiniz?” derken, “Söylenen o ki, Cem Yılmaz her ne kadar yaşananları onaylamasa da, olayın ortaya çıkmaması konusunda Güven’e yardım etmiş. Sonrası malum… Bakalım iki ünlü arasındaki dostluk bu olayla beraber nasıl etkilenecek? Bir kırılma noktası yaşanacak mı? İlerleyen zamanda göreceğiz.”

‘ALLAH SİZİ KAHRETSİN’

Bu yazıya Cem Yılmaz’ın tepkisi gecikmedi. Ünlü komedyen sosyal medya hesabından “Allah sizi kahretsin ya…Gerçekten artık sizin ne dediğiniz, ne söylediğinizi duyacak haliniz kalmamış. Dün ‘arkadaşım’ olsa ne olur, şiddetin tarafı mı olur…Yazdığım halde…olay mahkemede olduğu halde, bunları yazıyorsunuz. Dava etsem “Ay ben öyle duydum” diyerek kaçacaksın” ifadelerini kullanarak isyan etti. Yılmaz, “Yani beni ekleyince konuya ne oluyor, tarafları yok mu bu konunun, yetmiyor mu ? Doyurmuyor mu ? Yazıklar olsun” diye de ekledi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin