“Canlı bomba” şüphelisi IŞİD’li, Vatan Emniyet’in içinde polis şehit etti

İstanbul’da “canlı bomba” olduğu şüphesi ile gözaltına alınan IŞİD’li terörist Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirildikten sonra yanında bulunan bıçakla bir polis memurunu şehit etti. IŞİD’li terörist, saldırının ardından öldürüldü.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü yerleşkesine getirildi. IŞİD’li terörist araçtan indirilip Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne geçirileceği sırada, nereden çıkardığı anlaşılamayan bıçakla yanındaki polis memuru Sinan Acar’a saldırdı. Saldırı sırasında polis memuru ağır yaralandı. Olay sırasında yaşanan bağırışımalar üzerine şüpheliyi getiren diğer polis memuru ve o sıra çevrede bulunan polisler şüpheliyi silahla vurarak öldürdü. Polis memuru ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede şehit oldu.

Şehit polis memuru Sinan Acar

Haberi alan polis memuru Sinan Acar’ın yakınları ve meslektaşları Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne geldi.

Olaydan sonra öldürülen IŞİD’li

Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü yerleşkesindeki teröristin cesedi ile ilgili olay yeri inceleme ekipleri ve savcının incelemesi sürüyor.

Gözaltına alınan şüphelinin bıçağı emniyetin içine nasıl soktuğu araştırılıyor. Canlı bomba şüphesi ile gözaltına alınan teröristin bıçağı Emniyet’in içine nasıl soktuğu, gözaltına alınmadan önce üzerinin yeterince aranıp aranmadığı şimdilik bilinmiyor.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin