Cadı avı için bugünü beklemişler: Öğretmenler Günü’nde 79 eğitimciye gözaltı!

15 Temmuz sonrası OHAL ile zirveye çıkan cadı avı 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde eğitimcileri hedef aldı. Ankara’daki kapatılan eğitim kurumlarında görev yapan ve mesleklerinde hukuksuzca uzaklaştırılan 79 öğretmen hakkında gözaltı kararı verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılıktan yapılan açıklamada, “Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 667 sayılı KHK ile kapatılan F… okullarında görev yapan 79 öğretmen hakkında 24/11/2017 tarihinden itibaren gözaltı kararı verilmiş olup, gözaltı kararı verilen F… şüphelilerinin işlemleri devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” denildi.

‘Hukuk tanımıyoruz’ diyen Savcı düğmeye bastı

Öğretmenlere yönelik operasyonu yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nin aldığı, ‘sempati duymak ya da yayınlarını okumak F… üyeliği için yeterli değildir’ kararını tanımadığını ilan etmişti. “Yargıtay’ın kararının doğru olmadığını düşünüyorum” diyen Kocaman, “Karar şu aşamada bizi bağlamaz” ifadesini kullanmıştı.  Ankara’da 15 bin ByLock kullanıcısı tespit ettiklerini öne süren Kocaman, bu kişilerin bir kısmıyla ilgili henüz işlem yapamadıklarını söyleyerek, cadı avı hazırlığını da haber vermişti. Bu açıklamalardan sonra Ankara’da birçok operesyon yapıldı.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin