Büşra Taşkıran 10 günlük gözaltı süresinden sonra adli kontrolle serbest

Youtube’da kurulan KHK TV’nin gönüllü muhabirliğini yapan ve kendisi de mesleğinden ihraç edilen bir hakim olan Büşra Taşkıran 10 günlük gözaltı süresinden sonra serbest bırakıldı.

Adli kontrolle serbest bırakılan Taşkıran, on binlerce KHK’lının sesini duyurmak için Youtube’da kurulan KHK TV’nin gönüllü muhabirliğini yapıyordu.

Serbest kaldıktan sonra Taşkıran Twitter hesabından şu açıklamaları yaptı:

“Özgürüm.. 8 günü tecrit olarak geçen 10 günlük gözaltım son buldu. Mükerrer olarak hukuksuzca fetö üyelikten, hakkımda hiçbir iddia olmamasına rağmen hakimlik sınav sorularını almaktan gözaltına alındım.”

“Ankara Tem Şubeye ilk geldiğimde hakkımda var olan iddiaları sordum. Hakkında bir iddia yok ama sen biraz nezarethanede düşün belki aklına bir şey gelir” denildi.Bir insanın hayatı bu kadar ucuz mu?”

“Peki gözaltında kimler mi vardı? Bebekli anneler, gebe kadınlar ve yine bu ülkenin orta gelirli ailelerinin çocukları..Bu ülkenin çocuklarını terörist yapamazsınız. Benden terörist yaratamazsınız! Yeni bir mücadele başlıyor. Ben daha güçlüyüm!”

Taşkıran, bir toplantıda yaptığı konuşmada, “Bu toplumda çok güzel kazanımlar elde edeceğiz, toplumsal barışı sağlayacağız, kimse kimseyi ötekileştirmeyecek. 10 yıl sonra, 20 yıl sonra benim iadei itibarım yapılacak. Ama ben bu süreçte toplumsal barış için uğraşacağım.” demişti.

[‘Toplumsal barış’ isteyen ihraç hakim, sabah baskınıyla gözaltına alındı]

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin