Bursa yağmura teslim, sel bir kadını sürükledi

Bursa’da öğle saatlerinde başlayan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Tahtakale’de sel suları, önüne kattığı bir kadını metrelerce sürükledi. Emine Kahvecioğlu isimli kadın, çevredeki esnaflar tarafından kurtarıldı. Kahvecioğlu, hastaneye kaldırıldı.
Aynı bölgede sel suları çamaşır makinesi, motosiklet, saksılar ve çöp kutularını Üftade bölgesinden Tahtakale’ye kadar sürükledi. Polis, itfaiye ve AFAD ekipleri de bölgeye sevk edilirken, Uludağ’ın eteklerinden gelen sel suları sebebiyle yollarda çok sayıda çamur ve taş yığını birikti.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Bursa Valiliği, gök gürültülü sağanak yağışların Bursa ve çevresinde yerel olarak kuvvetli olacağının değerlendirileceğini açıkladı. Valilik 11.30 ile 18.00 saatleri arasında sağanak yağış ve fırtınaya karşı uyarırken, öğle saatlerinde beklenen yağış gerçekleşti. Şehir merkezinde gök gürültülü sağanak yağış vatandaşları hazırlıksız yakaladı. Şehreküstü Metro İstasyonu ile çatı altlarına sığınan vatandaşlar yağmurun dinmesini bekledi. Metro istasyonunu su basarken, görevliler anında müdahale ederek suları tahliye etti. Özel Aritmi Osmangazi Hastanesi’ni de su bastı. Görevliler burada da canla başla çalışarak suyu tahliye etti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin