Burhan Kuzu Hanım Ağa’yı da TBMM’de ağırlamış!

İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti’nin tahliye edilmesi için hakimlere baskı yapan AKP’nin kurucu üyelerinden eski milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu’nun, “Hanım Ağa” lakaplı Güniz Akkuş’u TBMM’de ağırladığı ortaya çıktı. Güniz Akkuş’un Kuzu’yu Anayasa Komisyonu Başkanı iken TBMM’de ziyaret ettiği öğrenildi.

İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti’nin tahliye edilmesi olayında AKP’nin kurucu üyelerinden eski AKP milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu hakkında “nüfuz ticareti” suçundan 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

AKP’li Kuzu’nun Zindaşti ile ilişkisinin ardından şimdi de kendisini ‘Hanım Ağa’ olarak tanıtan ve son dönemde suç örgütü lideri Sedat Peker’i tehdit etmesiyle gündeme gelen Güniz Akkuş’u TBMM’de ağırladığı ortaya çıktı.

Ziyaretin Kuzu’nun Meclis’te Anayasa Komisyonu Başkanlığı yaptığı dönemde gerçekleştiği öğrenildi.

KOLTUĞU DA VERDİ

Akkuş, o dönem Kuzu’nun makam odasında koltuğuna oturdu, makam aracına bindi. Odada ve makam aracında çektiği fotoğrafları ise sosyal medya hesabından paylaştı.

Cumhuriyet gazetesinden Seyhan Avşar’ın haberine göre olayın sorulduğu Kuzu, Akkuş’un AKP’den milletvekili aday adayı olduğu dönemde kendisinden destek istemek için Meclis’e geldiğini söyledi.

AKKUŞ: HEPSİYLE OTURUP, KALKTIM

Fotoğrafların Burhan Kuzu’yu ziyaret ettiği sırada çekildiğini öne süren Güniz Akkuş, bütün bakanlar ve milletvekilleriyle ilişkisi olduğunu belirterek olayı şöyle anlattı: ‘‘Ben 3 dönem milletvekili aday adayıydım. Bütün bakanlar ve milletvekilleriyle oturup kalktım. İçişleri Bakanımız bile seviyor beni. Benim tüm bakanlarla resmim var. Kuzu’nun makam aracına bindim. Milletvekili aday adayı olunca görüşmelere vs. gidiyoruz. Makam aracına tabii bineriz. Burhan Hocam bana şaka yapardı. Ben karate Türkiye şampiyonuyum. O da Anayasa Komisyonu Başkanı’ydı. Burhan Hocam derdi ki, ‘Senle kurula girelim beni kızdıranlara tekme at. Düşmanlarım, Sedat Peker yanlıları bana çamur atıyor. Ben mafya değilim.’’

Hakkında “çete kurmak”, “haraç almak” gibi çeşitli suçlardan verilen 22 yıl hapis cezasının ne aşamada olduğunu sorulduğu Akkuş, “Yargıtay hapis cezasını bozdu. Beraat ettim. Zaten FETÖ’nün hazırladığı bir dosyaydı” şeklinde yanıt verdi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin