“Burası öyle sıradan bir mescid değil; suçsuzluğumuzu herkesin bildiği ama dile getirmediğini anladığım mescid”

15 Temmuz sonrası hukuksuz bir şekilde gözaltına alınan bir mağdurun sosyal medya paylaşımları dikkat çekti. ‘1elifmiktarı’ isimli hesapta sahibi gözaltındayken polisler eşliğinde memleketine dönerken  namaz kılmak için durdukları bir mescitte yaşadıklarını anlattı.

“Bu gördüğünüz mescid öyle sıradan bir mescid değil benim gözümde. Suçsuzluğumuzu herkesin bildiği ama dile getirmediğini anladığım mescid… Polislerle memlekete dönerken namaz için durmalarını istemiştim. Durduk namazı kıldım.”

“Fotoğraftaki sandalyede bayan polis oturuyordu. Selam verince gördüğüm manzara, polis ağlıyor yüzünü saklamaya çalışıyordu. Düşünün silahlı terör örgütü üyeliğinden ben gözaltındayim benim ağlamam lazım, polise diyorum ki lavaboya gidelim, yüzünüzü yıkayın?”

“Diğerinin yanında kötü davranıyordu ama burda yanlız kalınca ‘ hicbirsey yemedin bisküvi alayım ye burda. ‘ demişti. Şimdi yolculuk yapıyoruz tevafuk olacak babam aynı mescidde durdu. Anılar anılar..”

“Diyeceğim o ki, KİMİN SUÇLU, KİMİN MASUM OLDUĞUNU HERKES ÇOK İYİ BİLİYOR ??”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

4 YORUMLAR

  1. Yapmayin boyle seyleri ya. Adamlar simdi bu resimdeki yeri bulurlar, kim vardi orda ogrenirler. O insanlara da kotuluk ederler. Sana aciyan da yardim eden de Allah. O’ na mutesekkir ol. Boyle yazinca, yardim edecek insanlarin da yolunu kapatiyorsunuz. Hersey soylenecek belki ama simdi degil.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin