Bu işte bir terslik yok mu?

YORUM | ALPER ENDER FIRAT

Ankara Barosu Ceza Enstitüsü Başkanı Avukat Bülent Yücetürk Habertürk’de yayınlanan bir programda bir diyor ki ‘15 Temmuz’da asıl darbeyi engelleyenler ordunun içerisindeki Kemalist subaylardır, Kara Kuvvetlerin içinde çok ciddi bir Kemalist yapı vardır onlar sokağa çıkmadığı için de darbe gerçekleşmemiştir.

Yücetürk’e göre Kemalist yapı Fethullahçı bir darbenin ülkeyi ortaçağa götüreceğini anladıklarından Recep T. Erdoğan’ın yanında yer alıyorlar.

Bülent Yücetürk konuşurken Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan araya giriyor: “anlaşma yapılmıştır aslında, bir anlaşma yapılmıştır. Kemalist kadro ile anlaşma yapılmıştır.” diyor.
Spiker Sokağa çıkmamalarının nedeni anlaşma yapıldığı için mi, subaylar iktidarla anlaşma mı yaptılar? Diye üsteliyor.
Mayınlı tarlaya girdiğini fark eden Yusuf Kaplan daha ileri gitmiyor daaha ötesi yok diyor.
Programda bu mesele daha mıncıklanmıyor, ileriye gidilmiyor tabiki.

Hemen soralım, Kemalist kadro ile Recep T. Erdoğan yani Ergenekon ile Erdoğan ne zaman anlaşmaya varmışlar? 15 Temmuz’dan ne kadar önce mesela? Bu bahsedilen subaylar 15 Temmuz girişimini ne kadar önceden biliyorlardı?

Yusuf Kaplan gibi havuzun yazarları da dahil herkesin bildiği bu hayasız tiyatro gerekçe edilerek yüzbinlerce insanın hayatı karartıldığı yetmez gibi 15 Temmuz 2016’da 15-16 yaşında olan gencecik kızlar, İslamcı görünen bir iktidarda Ebu Cehil’in yapmaya utandığı alçaklığa maruz bırakılıyorlar.
Meğer bir tek soykırıma uğratılanlar bilmiyormuş bu alçak tiyatroyu. Kemalistler, Ergenekoncular, Saray yandaşlarının, dünya devletlerinin, herkesin bildiği bir sırmış meğer. Bu kadar itirafa rağmen kafalarda hiçbir soru işaretinin olmaması bile bunun bir tezgah olduğunu tek başına kanıtlamaya yeter.

Gerçi Recep T. Erdoğan çıksa açık açık, ’15 Temmuz’u biz tezgahladık, hepsi tamamen mizansendi’ dese bile şu andaki değişen bir şey olmaz. Hem Ergenekoncuların, hem müptezel İslamcıların iftira ve mesnetleri değişmez.
Öyle ya yerli ve milli işadamı Reza Sarraf ABD mahkemelerinde çıkıp her şeyi açık açık itiraf etmedi mi? 17-25 operasyonlarında ortaya çıkanlardan fazlasını itiraf etmedi mi?
Evet hepsini itiraf etti ama polislerin hepsi tutuklu kalmaya devam ediyor. O günlerde can siperane bir mücadele ile hükümetin yanında yer alan hiç kimse çıkıp özür de dilemedi. Biz yanlış yapmışız gerçekler sizin dediğiniz gibiymiş demedi.

Ama niye hala top bizim sahamızda oynanıyor? Böylesine alçak bir soykırıma maruz kalmamıza rağmen, bize yapılan katliamın, hunharlığın, haksızlığın, alçaklığın, işkencenin bini bir para olmasına rağmen top niye hala bizim sahada? Neden bizim ayakkabımızdaki tozları, habbeyi kubbe yaparak tartışıyoruz? Sürekli konuştuğumuz tartıştığımız mevzu ettiğimiz bizim kemerlerimizin estetik görünmemesi. Ölen biz, vurulan biz, hapsedilen biz, yokluğa mahkum edilen, işkence edilen biz, yine de tartışılan biz! Soykırıma uğramamıza rağmen hala kabahatli olan biz! Sahiden bu işte bir terslik görmüyor musunuz?

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

2 YORUMLAR

 1. Bir değil, bin değil, sayılamayacak kadar terslik görüyorum.
  Hayret içinde hayretlerdeyimn. Ben şahsen eğitimli bu kadar alçaklar sürüsünü göreceğime inanmazdım.
  Bakın Ahmet Kaya nın linç gecesindede aynı durum yaşandı.
  Nefsini ilah edinenlerin durumuna benzer. Nefsi/menfaatı için aklınızın alabileceği bütün döneklikleri yapan insan tipleridir.
  Makyavelist tiplerin inançlı kesimdede bu kadar çok olduğunu böylece görmüş ve öğrenmiş olduk.
  Alçaklar nasıl bir noktada buluşmuşlarsa, o noktada viçdan, merhamet, din kardeşliği, tevhid, aklınıza gelecek bütün doğrular süküt ediyor, önemsizleşiyor. O noktada neyi bulmuşlarsa artık, insanlıktan istifa etmeyi göze alıyor ve ediyorlar.
  Soykırım yapmak onlara güzel geliyor orada…
  Şahsen otuz yıl biz Kürtlere pkk bahanesi ile zülmettiler, genede bunların bu kadar alçak olduğunu düşünemiyordum. Bu zalimler bendeki yersiz merhameti yok ettiler. Bu yönde bir faydaları oldu. Artık merhamet etmeyenlere merhamet etmiyorum. Yani bu dünyada cehennem azabını yaşayan ıslah olmaz zalimleri görsem acımıyorum artık. Çok rahat izleyebiliyorum onları. Sur u Toledo yapacam…..
  Sonra Fetö fetö diye zülüm saçan birinin. Üniversitesi ve vakıf ı elinden alınırken artık acımıyorum.

 2. Olacak muhetmel şeyi yazıyorum . İşler tersine mutlaka döner buna başından beri inandım . zulme uğrayanlar da bu durumu affeder tıpkı sahabiler gibi ve bu iş biter. Kimse de mahkemeye giitmez. Velev ki mahkemelere gidilse mahkeme de karar zulmedenler aleyhine çıksa ulusal barış türküsü çığrılır ve sahabeden oradan burana dini referans alınıp merhamet üzerine örnekler verilir yapılan tüm zulmün affedilmesi istenir ve zaten uzun yıllar geçmiş olur ve tüm suçlar affedilir… belki işkenceciler hariç . Ölen öldüğü ile kalmıştır her zaman . Pek beğenmeyiz ama vicdansızca olmasına rağmen Türk halkı sever bu sözü altta kalanın canı çıksın .. Bu memleket her zaman böyleydi tek adama tapan peşinden giden klasik doğu toplumuydu. Hz muahmmedi sas i bile kendi tek adamlığına dayanak yapan dini gruplar da referans göstermedi mi. yıllarca Bak süleymnacısına nakşisine falanina filanına .. Hiçbir demokratik teamülü uygulamayan realiteden kopuk kendi iç dünyasında yaşayan bir cemaat olarak aslında kendimize beddua ettik ve karşılığını gördük. Muradı İlahi olarak baktığınız da bunda iki şey çıkabilir ya tevbe istiğfar edip yeni hal yeni dünya veya eskilere takılıp neden başımıza bu geldi diyip hayıflanmalar suçlamalar. ……Sonuçta bu adamın başından beri klasik mütahit kafası olduğu belliydi.Geldiği yer de belliydi. Menfaat ve güç peşinde koşan bunu İslamla Dinle dürüm yapıp yemeyi amaçladığını erbakandan biliyorduk. O cemeaate mason amerikancı derken kendi dürümünü yemek istemiyor muydu. Şahısların peşinden koşmanın sonucunu batı dünyası gördü. Şahsı manevi dedikleri şey istişare idi. Malesef istikbal hırsı içinde olan küçük adamların küçük dünyalarında koca bir cemaat dağıtıldı. Bu adam küçük bir ebu cehil ebu cehillerin sonu ebu cehilce olur.

  La ilahe illa ……. arkasından gelen kelimenin Allah olduğunu ( türkiye ,vatan ,millet, bayrak , cemaat , aile ,eş ,dos olmadığını t ) hakkel yakin öğrendiğimi teyit eder. Allah bu zülümden cemeaate bulunan müthiş istidatları çıkaracağı ve bu istidatlarla yeni halin mümkün olacağına inanırım. Kısaca Matlup ve talibe uygun olmalı .

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin