Bir’i 10 günde hastaneye sevk eden İzmir Cezaevi yönetimi 19 aydır Bekmezci’ye kör sağır oldu

28 Şubat davasında cezaları kesinleştiği için tutuklanan dönemin Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Çevik Bir’in Alzheimer hastalığı nedeniyle hastaneye kaldırılması cezaevlerinde uygulanan çifte standarttı bir kez daha gözler önüne serdi. Çevik Bir’in yan koğuşunda bulunan Alzheimer hastası 82 yaşındaki Yusuf Bekmezci’nin hastaneye sevk edilmesi için 19 aydır defalarca başvuru yapılmasına cezaevi yönetimi hastaneye sevk etmedi.

Alzheimer, uyku apnesi, prostat, tansiyon gibi hastalıklarla cezaevinde hayatını idame ettiremeyen 82 yaşındaki Yusuf Bekmezci’nin avukatı Saadet Aytekin müvekkili için defalarca başvuru yapmasına rağmen hastaneye sevkinin gerçekleşmediğini belirtti.

Çevik Bir’in hastaneye kaldırıldığını duyuran avukatı Hüseyin Ersöz’ün tweetini alıntılayan avukat Saadet Aytekin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ‘‘Yan koğuşunda kalan 82 yaşındaki Yusuf Bekmezci ise tüm uğraşlarımıza rağmen alzheimer hastalığıyla ilgili hastaneye sevk edilmedi. Taleplerimizde alabildiğimiz tek sonuç 10-15 gün boyunca tansiyon ölçümü olmuştu. Çevik Bir 10 gündür Yusuf Bekmezci ise 19 aydır cezaevinde.’’ İfadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin