EPDK’dan açıklama: ‘Elektriğe yüzde 15 zam mı geliyor?’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın,  1Ekim’dan itibaren geçerli olmak üzere elektrik fiyatlarına yüzde 15 zam geldiğini söyledi.

Ahmet Akın, Twitter’daki hesabı üzerinden “elektrik fiyatlarına yüzde 15 zam geldiğini” duyduklarını açıkladı. “AK Parti iktidarı tüm uyarılarımıza kulak tıkayarak kara kış yaklaşırken vatandaşı karanlığa mahkum eden elektrik zammını yapmış” dedi. Akın, alınan zam kararının 1 Ekim’den itibaren geçerli olacağını söyledi.

“Elektrikteki yüzde 15 zam; faturasını ödeyemeyen 5 milyon vatandaşımıza yenilerini ekleyecektir” diye konuşan Akın, elektrikteki zamların enflasyonun daha da yükselmesine neden olacağını söyledi.

EPDK’dan ‘elektriğe zam yok’ açıklaması

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), elektrik fiyatlarına yarından itibaren yüzde 15 zam uygulanacağına dair iddiaların ardından açıklamada bulundu.

Açıklamada, 1 Ekim 2021 itibariyle nihai elektrik satış fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapılmadığı belirtildi.

EPDK tarafından yapılan açıklama şöyle:

1 Ekim 2021 itibariyle nihai elektrik satış fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapılmamıştır.

“Bu vesile ile bir kez daha hatırlatmak isteriz ki elektrik tarifelerine yönelik yapılan bütün değişiklikler Kurumumuz tarafından şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşılmakta ve ilgili Resmi Gazete’de de yayımlanmaktadır. Belirlenen birim bedeller ile ilgili hiçbir dağıtım ya da perakende şirketi tüketicilerimizin faturalarına -gizli ya da açık şekilde- ek bir bedel yansıtamaz. Bu konuda yapılan manipülatif haberlere itibar gösterilmemesini de önemle hatırlatırız.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin