Bir milyonluk soruyu bildi ama milyoner olamadı

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 1 milyon liralık soruya açtıran 19 yaşındaki Arda Ayten cevabı bilerek büyük ödülün sahibi oldu. Fakat Türkiye’de uygulanan Veraset ve İntikal Vergisi’ne tabi olan Ayten’in alacağı para tam bir milyon olmayacak. Ayten kesintilerle 800 bin TL alacak.

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında Arda Ayten 1 milyonluk soruya ulaşmış ancak süresi yetmeyince milyonluk soruyu görememiştik. Yarışmanın bu akşam yayınlanan bölümünde 1 milyonluk soru belli oldu. Bir milyon değerindeki soru “On kıtadan oluşan İstiklal Marşı’nın tamamından bu kelimelerden hangisi daha az geçer?” oldu.

İŞTE CEVAP

Soru: On kıtadan oluşan İstiklal Marşı’nın tamamından bu kelimelerden hangisi daha az geçer?

Cevap: C) Toprak

A) Vatan
B) Kan
C) Toprak
D) Yurt

800 bin TL alacak

Ayten’in alacağı ödülden Veraset ve İntikal Vergisi (VİV) kesintisi yapılacak.1 milyonluk ödülün VİV kapsamında yaklaşık yüzde 20’lik bir dilimi vergi olarak kesilecek. Hesaplaması yapıldığında ise Ayten’in yaklaşık 800 bin TL’lik bir ödül alması bekleniyor.

19 yaşındaki tıp öğrencisi olan Arda Ayten, Sütçü İmam Üniversitesi’nde okuyor. Kitaplara karşı ilgili olduğunu söyleyen genç yarışmacı programda söylediği “Param olmadığı için senede sadece 150 kitap okuyabiliyorum” sözleri kullanmıştı. Arda Ayten ayrıca yarışmada anne ve babasının 4 yaşında iken boşandıklarını dile getirmişti. Arda Ayten şimdiye kadar 4 kitap yazdığını da izleyicilerle paylaşmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin