Bir kaçırılma vakası daha mı; KHK’lı bürokrat Küçüközyiğit’ten 6 gündür haber alınamıyor

TR724 ÖZEL HABER | Eski Başbakanlık raportörü KHK’lı Hüseyin Galip Küçüközyiğit’ten 29 Aralık’tan bu yana haber alınamıyor. Küçüközyiğit’in aracı da kayıp. Ailesi tıpkı diğer KHK’lılar gibi kaçırılmış olabileceğinden endişe ediyor. TR724’e açıklamalarda bulunan üniversite öğrencisi kızı Nursena Küçüközyiğit  Emniyet’e ve CİMER’e başvuru yaptıklarını ancak bir dönüş almadıklarını söyledi. ‘Babam nerede?’ diye soran Nursena Küçüköztiğit, aynı adla twitter hesabı açtığını ve kamuoyundan destek beklediğini ifade etti.

Hüseyin Galip Küçüközyiğit hakkında açılan davada yapılan sözde yargılama sonrası 6 yıl 3 ay hapis cezası aldı. Dosyasının istinafta bekliyor. Küçüközyiğit, ileri derecede İngilizce, Almanca; orta seviyede ise Arapça biliyor. İhraç edildikten sonra ailesinin geçimini çevirmenlik yaparak sağlıyordu. Ankara Hukuk mezunu olan Küçüközyiğit’in Ankara Barosu’na avukatlık için yaptığı başvurusu ise önce kabul edildi ancak sonra reddedildi.

Sokağa çıkma yasağı sebebiyle yarın (pazartesi) savcılığa gidebileceğini aktaran Nursena Küçüközyiğit, milletvekilleri Ömer Faruk Gergerlioğlu ile Sezgin Tanrıkulu’dan yardım istediğini vurguladı.

”AKLIMA BAŞKA SEÇENEK GELMİYOR MAALESEF”

Babasının kendilerini habersiz bırakacak bir insan olmadığını vurgulayan Nursena Küçüközyiğit, şunları anlattı:

“Babam bizi her gün 3-4 defa arar, iki haftada bir de yüz yüze görüşmek için Kocaeli’ne gelir. Telefonunun şarjı biteceğinde dahi ‘akşam bana ulaşamazsanız merak etmeyin şarjım az geç ararım vs’ der.

Son görüşmemizde Salı günü 15.40’ta çarşamba sabahı yılbaşı için yanımıza geleceğini söylemişti. Telefonuna bir daha ulaşamadık. İlk 2-3 gün önce polise başvursam da sosyal medyaya yazmadım başka bir ihtimale karşı ama hala ulaşamıyoruz.

Babamın bize yanınıza geliyorum dedikten sonra bu kadar uzun süre haber vermeme ihtimali yok. Sosyal medyada da benzer olaylar okudum KHKlılarla ilgili. Elimde her hangi bir tanık veya görüntü yok kaçırıldığına dair. Ama bizi bu kadar uzun süre habersiz bırakması mümkün değil. Herhangi bir sağlık sorunu da yoktu, hastanede veya gözaltında değil. Başka bir ihtimal aklıma gelmiyor maalesef. Başta büyük bir suçlama beklemeliyim diye düşünmüştüm ama böyle bir ihtimalde geç kalmış olmak istemiyorum. Zaten esas sorum babamın nerede olduğu. Konu ile ilgili muhatap da bulamıyorum maalesef. O yüzden sosyal medyada duyurmaya karar verdim.”

GERGERLİOĞLU DA DUYURDU

Konuyu gündeme getiren HDP’li vekil Ömer Faruk Gergerlioğlu, olayın  yeni bir kaçırılma vakası olabileceğini belirtti. Twitter hesabından paylaşımda bulunan Gergerlioğlu, “Yine bir kaçırılma vakası mı? Eski Başbakanlık raportörü KHKlı Hüseyin Galip Küçüközyiğit’e 29 Aralık Salı gününden beri ulaşılamıyor Ankara’dan kızlarının yanına Kocaeli’ne yılbaşı için gideceğini telefonda söyledikten sonra haber alınamıyor Ne oldu?” diye sordu.

Hüseyin Galip Küçüközyiğit ortadan kaybolmasından sonra ‘Babamnerede’isimli bir twitter hesabı açan Hüseyin Galip Küçüközyiğit’in üniversite öğrencisi kızı Nursena Küçüközyiğit buradan da şu bilgileri paylaştı:

“Hüseyin Galip Küçüközyiğit’in en son 29 Salı günü saat 15:30-16:30 arasında Ankara Maltepe Camii’nin hemen karşısındaki ofisinden 34 FNF28 plakalı (Mazda 323) araçla Gölbaşı’na doğru hareket ettiği tahmin ediliyor. Özyiğit’in aracı da bulunamıyor.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. Türk İslam Tarihi, sizler gibi aşağılık mahlukları ne gördü, nede duydu. Şanlı Tarihi İslam’a hizmet etmekle şeref bulan, İslam’ın bahadır sancaktarı, kadirşinas bir Milletin, Devlet imkanlarını, nefsi ve şeytani heva ve hevesleriniz için gözünüzü kırpmadan zulmünüze alet ettiniz. Mâzlumlara akla hezayan uygulamalarınızla kan kusturdunuz. Allah ve Resulü için yapılan müesselerin kapılarına kilit vurup, hadimlerinin canına malına ırzına kastettiniz. Onların geçici dünyasını, kendinizin de ebedi yurdunuzu cehenneme çevirdiniz. Sizler bu asrın, İslam’da nasipleri olmayan, en aptal ve ahmak insanlarısınız. Veyl Olsun.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin