Bir hasta tutuklu daha hayatını kaybetti: ‘Ali Ayverdi tüm taleplere rağmen tahliye edilmemişti’

15 Temmuz sonrası Hizmet Hareketi’ne yönelik başlatılan ‘cadı avı’nın Eskişehir ayağında tutuklanan Sürat Kargo Eskişehir Bölge Müdürü 58 yaşındaki Ali Ayverdi cezaevinde hayatını kaybetti. Cezaevinde aylarca hastaneye sevki yapılmayan, hayatını tek başına devam ettirememesine rağmen tahliye edilmeyen Ayverdi, göz göre göre ölüme gitti. Cezaevinde aniden fenalaşan Ayverdi, geçirdiği beyin tümörü ameliyatı sonrası hayatını kaybetti.

Ali Ayverdi, 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrasında hakkında hiç bir delil olmamasına rağmen tutuklandı ve 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Yaklaşık 1 yıl cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edildi. Bu esnada beyninde tümör olduğu tespit edildi.

Ayverdi’nin cezası istinafta onanınca kalan 3,5 aylık cezasını çekmek üzere tekrar cezaevine girdi. Hafıza kaybı ve psikolojik sorunlar yaşayan Ali Ayverdi’nin salıverilmesi için sosyal medyadan yakınları tarafından daha önce Adalet Bakanlığına çağrı yapılmıştı. Ayverdi’nin tekerlekli sandalye ile görüşe gidebildiğini duyuran yakınları, tedavisinin yapılabilmesi için Ayverdi’nin bir an önce serbest bırakılmasını istemişti.

Tedavisi için yapılan başvurular, “tahliyeden sonra tedavi olsun” denilerek reddedildi. Ancak cezasının bitimine 1 ay kala iyice ağırlaştı ve fenalaşınca apar topar götürüldüğü ameliyat sonrası hayatını kaybetti. 58 yaşında olan Ali Ayverdi, 2 çocuk babasıydı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin