Bir cadı avı intiharı daha: Açığa alınan doktor 10. kattan atladı

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli biyokimya asistanı Dr. Orhan Çetin (30), Hizmet hareketine yönelik  cadı avı kapsamında açığa alınınca intihar etti.

Olay, Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bugün saat 11.30 sıralarında meydana geldi. Hastanede biyokimya asistanı olarak görev yapan doktor Orhan Çetin, iddiaya göre geçen cuma günü açığa alındı. Bunun üzerine bunalıma giren Dr. Çetin, görev yaptığı hastanenin 10’uncu katından atladı. Ağır yaralanan Çetin, müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Polis, Çetin’in intiharıyla ilgili soruşturma başlattı.‘DEVLETİN GÖREVİ İNSAN KAYBETMEK DEĞİL’

Türk Sağlık Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Ahmet Doğruyol, Facebook’taki hesabından yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Cuma günü açığa alınan üyemiz biyokimya asistanı Orhan Çetin, hastanenin 10’uncu katından atlayarak intihar etmiştir. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Adı her ne olursa olsun, bu vatana ihanet edenler mutlaka cezalarını çekmeli. Ancak ihanet noktasında olmayan, yasal çerçeve içinde iş ve işlem yapan insanların, hukuki süreç tamamlanmadan hain olarak nitelendirilmesi ve cezalandırılması vicdanlarda derin yaralar açmakta, travmalar oluşturmaktadır. Devlet olarak görevimiz insan kaybetmek değil, insan kazanmaktır.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin