Belçika’nın mavi ormanı Hallerbos sizi bekliyor [VİDEO-FOTO GALERİ]

Dünyadaki en güzel ormanlarından biri olarak gösterilen Hallerbos, nisan ayında en yoğun günlerini yaşıyor. Belçika’nın Başkenti Brüksel’in güneyinde bulunan Hallerbos ormanı, turistlerin uğrak yeri. Her ilkbaharda açan mavi sümbüller ile muhteşem bir görüntüye kavuşan Hallerbos, bir kaç fotoğrafçının yakın geçmişte çektiği fotoğrafları sosyal medyada paylaşmasıyla gündeme geldi. Hallerbos bir anda dünyanın nadide ormanlarından biri olarak tanındı. Çin’den, Japonya’ya, Brezilya’dan, Rusya’ya ve Avrupa’nın dört bir yanından bu ormana akın eden turistler muazzam bir manzarayla karşılaşıyor.


Hallerbos ormanı korucusu Pierre Kestemont, turistlerin şubat ayından itibaren sümbüllerin açıp açmadığını öğrenmek için mailler attığını ifade ediyor. Kestemont, özellikle Belçikalı bir fotoğrafçının çektiği ve ödül kazandığı fotoğraflar internette yayınlanınca bu büyülü mekanın turistler tarafından ilgi odağı haline geldiğini söylüyor.

Tabiat harikası bu görüntüden mahrum kalmak istemiyorsanız haziran ayına kadar süreniz var. Zira haziran ayından itibaren mavi sümbüller soluyor ve bir önümüzdeki yılın ilkbaharına kadar toprağın bağrına çekiliyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin