Bekaroğlu: Soylu’nun sonu, geçmiş bakanlardan beter olacak

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, AKP’li İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında söylediği “Allah belanı versin” sözlerinin sebebini açıkladı.

“CHP il başkanlarının şehit cenazelerine katılamayacağına ilişkin talimat verince dayanamadım.” diyen Bekaroğlu, Soylu’nun kışkırtan bir dili olduğunu ifade etti. Bekaroğlu, Soylu’nun sonunun geçmiş bakanlardan daha beter olacağını savundu.

T24’ten Hakan Aksay’a röportaj veren Bekaroğlu, üniversite öğrencisi Merve Demirel’in polis tarafından taciz edilmesinin ardından Soylu’nun yaptığı açıklamaları da değerlendirdi. Bekaroğlu, “Toplumda infial yaratan bir olayı araştırmak yerine ‘polisimi yedirtmem’ diyor, bizim silahımız mı var, senin polisini yiyeceğiz?” diye konuştu.

Kendisini o makama getirenleri hoşnut etmek için…

Psikiyatri profesörü olduğunu hatırlatan Bekaroğlu, İçişleri Bakanı Soylu’nun kişilik tahlilini yapmak istemediğini, aksi taktirde kendisi için “Mesleğini siyasete alet ediyor” denebileceğini belirtti.

Soylu’nun ‘bastığı yer konusunda endişeli ve güvensiz insan davranışları’ sergilediğini, kendisini o makama getirenleri hoşnut edecek davranışları en uç noktada yapan biri olduğunu belirtti.

20 senedir siyasetin içinde olduğunu anlatan Bekaroğlu şöyle devam etti: “Geçmiş dönemlerdeki İçişleri bakanlarını gördük. Sonradan ne kadar yalnız bırakıldıklarını gördük. Güçsüz kaldıkları dönemde ne tür işler yaptıklarını da ben biliyorum ama buradan söylemiyorum. Soylu bunlardan da beter olacak.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin