Bebek katilleri

YORUM | ALPER ENDER FIRAT

Bütün acı kelimelerinin yavan kalacağı bir fotoğraf bu. Bu hali hiçbir kelime ifadelendiremez, tarif edemez, hiç bir cümle bunu teselli edemez. ‘Bilmezdim kelimelerin bu kadar kifayetsiz olduğunu’. Acının bile yorulduğu, takatsiz kaldığı, anlamsızlaştığı bir haldir bu.

Koskocaman bir boşluktur, his yok, duygu yok, varlık yok her şey yok. Acı duymak belki teselli eder ama o da yok. Tesellisi yok, taziyesi yok,

Acının bile yorulduğu, takatsiz kaldığı bir haldir bu. Bir anne-babanın iki çocuğunu daha önce hiç bilmedikleri bir gurbet elde toprağa vermesinin halini hiçbir şey anlatamaz.

Kahrolup da cehennemin en aşağısına gidecek zalimlerin bile bu acıyı yaşamasını istemem der gibi kıvrılıp bebelerinin başında oturmuş ana-baba.

Nasıl ağır bir yük, ne taşınmaz bir ağırlık! Ateş gibi kavuran bir fotoğraf! Altında bizi eziyor, ufalıyor, toz haline getiriyor. Yürürken, otururken, gözlerimizi kapamışken hiç kaybolmayan, hep orada duran bir fotoğraf! İnsan olmaktan utandırıyor.

Neredeyse gün doğacaktı, Herkes gibi kalkacaktınız

Belki daha uykunuz da vardı. Geceniz geliyor aklıma. 

Değil bu anılacak şey değil

Çaresiz geliyor aklıma. 

İşten çıkardınız, öfkeniz dinmedi; zindana attınız dinmedi, aç bıraktınız, açıkta bıraktınız hiç dinmedi, geçmedi kininiz. Kerbela’daki Yezit gibi susuz bıraktınız. İlaçlarını vermediniz. Bir damla su, bir lokma ekmek verenlerin üstüne de aynı kin ve nefretle çullandınız. Geçmedi. Bebekleri boğazlıyorsunuz yine de geçmiyor öfkeniz. İblis, Adem’den (a.s), Ebu Cehil, Muhammet’den (asm) böylesine nefret etmemişti.

Sizler; Saray’dakiler ve onun dümen suyundaki herkes sizler bebek katilisiniz. Kundaktaki bebeleri suda boğan alçak birer mahlukatsızın. Sizler tarihe bebek katili olarak geçtiniz. Kasten, taammüden bebek öldüren, kininden aşağılardan en aşağıya düşmüş ‘belhüm adal’larsınız.!

Mazluma nasılda cesursunuz. Aynıyla mukabele etmeyeceklerini bildiğinizdendir bu kadar küstahlığınız. Bu aşağılık zulmü yapmaktaki hoyratlığınız, bizden sizin evlatlarınıza, can evinize bir zarar gelmeyeceğinden emin olmanızdır. Siz bu alçaklığı gerçekten teröristlere yapamazsınız, onlara böylesine küstah, böylesine fevri, böylesine şerefsiz bir şekilde saldıramazsınız.

Biz size musallat olmasak da Allah size öyle zalimleri musallat edecek ki O’nun ‘zulüm  devam etmez’ taahhütüne hep beraber şahit olacağız. Bu gök kubbe altında sizin gibi çok zalim, çok bebek katili yaşadı. Ama hepsi de cehenneme yolculuğuna buradan başladı.

Dağlar hep böyle buram buram dağ olarak

Sürdüremeyecek ömürlerini

Denizler böyle telaşsız, yıldızlar böyle şehvetli

Ve sizler yani sizler, yani ey zulüm ağaları

Hep böyle korkudan uzakta seyredemeyeceksiniz 

Sevecen hışırtılarla süzülen güneşi 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin