Başsavcı, anne Ataç’ın suçunu açıkladı: ‘Mağdurlara yardım ederken yakalandı; çok titiz davrandık!’

Kanser hastası Ahmet Burhan Ataç’ın tedavisi için anne Zekiye Ataç’ın yurtdışı yasağını uzun süre kaldırmayan Adana Cumhuriyet Başsavcılığı gelen tepkiler üzerine açıklama yaptı.

Tepkilere cevap vermeye çalışan Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, anne Zekiye Ataç’ın mağdur ailelere yönelik yardımda bulunduğundan soruşturma geçirdiğini ve hakkında dava açıldığını kabul etti.

Savcı, ailenin uzun süren çabalarına rağmen yurtdışı yasağının kaldırılmamasını gündeme getirmeyerek, Zekiye Ataç’ın 17 Şubat’ta yurtdışı yasağının kaldırıldığını söyledi ve önceki süreçte aylarca yaşatılan mağduriyetten bahsetmedi.

Tüm süreçte insani boyut ‘titizlikle’ yürütülmüş

Diğer yandan açıklamada Savcı’ya göre, aileyle ilgili tüm incelemelerde konunun insani boyut titizlikle gözetildi. Açıklamada kalp taşıyan herkes gibi Başsavcının da bu durumdan etkilendiğini ileri sürüldü.

O paylaşımı dikkat çekti

Başsavcı Yurdagül’ün 15 Ekim 2018’de sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı bir paylaşım dikkat çekiyor. Twitte Yurdagül, “Etrafındakilerin çokluğu seni aldatmasın. Çünkü yalnız ölecek, yalnız dirilecek ve yalnız hesaba çekileceksin…. Hasan-ı Basri” şeklinde yazmış.

İşte o açıklama;

4 YORUMLAR

  1. İçinde bulunduğumuz mübarek gün ve gecelerin yüzü suyu hürmetine, bu yavrucağı ölüme gönderen ve yakınlarına olmaz acıları yaşatanları en üstten en alta kadar emeği geçen, kılı kıpırdamayan, sessiz kalan mahlukları ALLAH (Cellecelali Hu) ın ALNETİNE ve KAHHAR ismine havale ediyorum. Allah(Cellecelali Hu) onlara bu dünyada ve öbür tarafta acıların en şiddetlisini yaşatsın. Amin,amin, amin.

  2. Ey savcı sen hem alçaksın, hem karaktersizsin hem de KATİLSİN! Madem haklı olduğunu düşünüyordun, neden Twitter hesabını özele aldın? Kanun adamısın (adam değilsin de) güya. Ahmet kabusun olsun. Dilerim Cenab-ı Kahhâr-u Zül-Celal yüzüne tebessüm vermesin. Seni her iki cihanda ebedî kaybedenlerden eylesin. Ahmet’in Ailesine yaşattığın acının mislini yaşamadan gebermeyesin.

  3. Kucuk Ahmet sizin zulmunuzden kurtuldu ve kendi gibi gul kokan bir bahceye gitti, ama siz Alalhin zulmunden kurtulamayacaksiniz!Zalimler icin yasasin CEHENNEM!!!

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin