Başkan ve eşine Salda Gölü kurşunu! CHP’li Başkan ve eşi ayağından vuruldu

Burdur’un Yeşilova ilçe Belediye Başkanı CHP’li Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel evlerinde silahlı saldırıda yaralandı. Salda Gölü’nün tahrip edilmesini önlemeye çalışan Başkan Şenel yoğun bir mücadele veriyordu.

Silahlı saldırı saat 04.30 sıralarında gerçekleşti. Yeşilova ilçesi Belediye Başkanı Mümtaz Şenel’in, Koyunlar Çeşme Mahallesi’ndeki evine gelen kimliği belirsiz kişiler kapıyı çaldı. Saldırganlar, kapıyı açan Başkan Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel’e tabancayla ateş açtı. Başkan Mümtaz Şenel’in sağ ve sol ayaklarına 5 el ateş eden şüpheliler, eşi Fatma Şenel’i de ayağından vurduktan sonra kaçtı.

İhbar üzerine olay yerine sevk edilen ambulansla Yeşilova Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Başkan Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel, yapılan ilk müdahalelerinin ardından Burdur Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Başkan Mümtaz Şenel’in ameliyata alındığı öğrenildi.

GEÇTİĞİMİZ HAFTA İŞ MAKİNALARI SALDA GÖLÜ’NÜ TAHRİP ETMİŞTİ!

‘Türkiye’nin Maldivleri’ olarak bilinen Burdur’un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü’nün beyaz kumsalına geçen hafta iş makinelerinin girmesi büyük tepki çekmişti. Kıyı şeridindeki kumların kamyonlarla başka bir yere taşındığı görüntüleri sosyal medyada yayılınca TOKİ soruşturma başlatıldığını duyurmuş, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da alana kamera sistemlerinin takılacağını açıklamıştı.

SALDA GÖLÜ’NDE NE OLMUŞTU?

https://www.tr724.com/akp-koronayi-firsata-cevirdi-saldada-katliam-var/

Salda skandalından sonra bir açıklama yapan Başkan Mümtaz Şenel, belediye ekiplerinin göl etrafında sık sık dolaştığını dile getirmişti. Şenel, yaşanan kum skandalıyla ilgili duyumu 15 gün önce aldığını söylemişti. Şenel, ”Beyaz kumların olduğu yerden o beyaz kumları alıp kum olmayan yerlere yol yapmaya çalışıyorlar. Kumları taşıdığı yere bu yapacakları Millet Bahçesi’nin binalarını oturtacaklarmış. Bu dediğimiz yere de yürüyüş yolu yapacaklarmış. İş makineleriyle henüz düzeltme fırsatları olmadı, biz olaya müdahale edince zaten durdu.” diye konuşmuştu.

2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Burdur, Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşi sabah saatlerinden silahlı saldırıya uğradı. Saldırıyla ilgili 2 kişi gözaltına alındı. Ameliyattan çıktıktan sonra yaşadıklarını anlatan Şenel “Saldırgan bana beş el ateş etti. Eşime de bir el ateş edince ‘yeter artık, tamam, mesaj anlaşıldı’ diye bağırdım. Bunun üzerine saldırgan hiçbir şey söylemeden gitti…” diyerek yaşadıklarını anlattı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin