Başbakan Yıldırım: Ergenekon ve Balyoz sapına kadar gerçekti

Başbakan Binali Yıldırım, önceki gün gruplar halinde AKP milletvekilleriyle görüştü. Medyaya yansıyan ve yalanlanmayan ifadelere göre Yıldırım,”Ergenekon da sapına kadar vardı” dedi.

Yıldırım’ın Ergenekon davalarının sulandırıldığını savunarak milletvekillerine şunları söyledi: Bizimle ilgili algı operasyonu yapılıyor. Sanki AK Parti’de fetö’cü varmış da temizlenmiyormuş diye. Bu bir tuzak. Asıl hedefleri birbirimize düşürmek. Geçmişte de gördük ki ne zaman parti içinde tartışma oluyor, biz başarısız oluyoruz. O nedenle birlik ve beraberliğimiz her zamankinden daha önemli. İçimizden bazı arkadaşlarımız maalesef haddini aşan açıklamalarda bulunuyor. Bu açıklamalar nedeniyle de muhalefet ve fetö’cüler, AK Parti içinde fetö’cü olduğu algısı oluşturarak bizi birbirimize düşürmeye çalışıyor.”

“Balyoz, Ergenekon da sapına kadar vardı” dediği, Yıldırım ayrıca ‘fetö’ iddiasıyla açılan soruşturmalardaki mağduriyetleri görmezden gelerek şunları söyledi: “Siz şikâyet makamında değil mücadele makamındasınız. Eğer bildiğiniz bir şey varsa ilgili makamlara iletin. Siyaseten ne getirir ne götürür diye düşünmeyin. Şikâyet edeceğinize gereğini yapın. Kamuoyu da bizden şikâyet değil mücadele bekliyor.” dediği belirtiliyor.

ERDOĞAN  YILLARCA SAVCISIYIM DEDİ, 17-25 ARALIK’TAN SONRA SÖYLEM DEĞİŞTİ

Ergenekon ve Balyoz davalarının sürdüğü dönemde defalarca davaların savcısı olduğu açıklamasını yapan Cumhurbaşkan Tayyip Erdoğan, 20 Mart’ta Harp Akademileri  Komutanlığı’nı ziyaretinde yaptığı konuşmada, “Aldatıldık, kandırıldım’ diyerek geri adım atmıştı. 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarının hemen ardından önce Ergenekon davası sanıkları AKP’nin yaptığı düzenleme ile serbest kalmış, daha sonra Balyoz Yargıtay’dan temyizden dönmüş ve davalar yeniden görülmüştü. Anadolu Adliyesindeki dosyaya itiraz üzerine Yargıtay’a tekrar gönderilen dosyada geçtiğimiz günlerde aralarında 1. Ordu eski Komutanı ve Balyoz Darbe Planı birinci sanığı Çetin Doğan ile Engin Alan’ın aralarında bulunduğu 7 isimle ilgili beraat kararlarına bozma kararı alınmıştı.

1 YORUM

  1. Sıradaki düşman.. Neticede iş adamlarını kucağa oturtan, milletten haraç toplayan, trafikte tartışınca karşısındakine tüfek çeken (oha bu arada)mafyatik bir örgüt tarafından yönetiliyoruz.

    Çanlar eski düşman, arada dost gibi; şimdilerde tekrar düşman Ergenekon yapısında…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin