Başak Demirtaş’tan Esra Albayrak’a destek: Birlikte mücadele etmeliyiz

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın eşi Esra Albayrak’a yönelik hakaret içerikli paylaşıma tepkiler gelmeye devam ediyor.

Daha önce benzer bir saldırıya uğrayan HDP eski Eş Gelen Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

“Esra Albayrak’a yönelik çirkin ifadeler sarf edilmesini kınıyorum. Kadınlara yönelik saldırganlığa karşı birlikte mücadele etmeliyiz. Esra Hanım’ın yeni çocuğunun doğumunu da tebrik ediyorum. Allah analı babalı büyütsün. Demokrasinin ve barışın olduğu bir ülkede yaşasın.”

Berat Albayrak ile Esra Albayrak’ın dördüncü çocuğu dünyaya geldi. Albayrak çifti çocuklarına Hamza Salih ismini verdi. Bu güzel haberi Twitter hesabından duyuran Bakan Albayrak’ın paylaşımına bazı Twitter kullanıcıları hakaret içerikli yorumlarda bulunmuştu.

Esra Albayrak’a hakaret paylaşımına gözaltı

Esra Albayrak’a yönelik sosyal medya hesabından hakaret içerikli paylaşım yaptığı belirlenen E.B, gözaltına alındı.

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığınca, hakaret içerikli yorumun ardından, şüpheli E.B. hakkında soruşturma başlatıldı. Gözaltına alınan E.B’nin yapılacak işlemlerinin ardından mahkemeye çıkarılacağı öğrenildi.

Sorgusu devam ettiği öğrenilen E.B.’nin söz konusu hakaret içerikli paylaşımı ile ilgili mahkemeye çıkartılacak.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin