Baş ağrınızı dindirmek için bunları deneyin!

Baş ağrısı, vücudunuzun fiziksel ve ruhsal strese verdiği cevap olarak tanımlanıyor. Uzmanlar, sıkıntılı anlar geçirmenize yol açan baş ağrısı nöbetlerini atlatmanız için evde uygulayacağınız basit tedavilerin olduğuna dikkat çekiyor. Nedir bunlar?

-Baş ağrısını hafifletmek için şakaklarınızın üzerine ve alnınıza birkaç damla kekik ya da biberiye yağı sürün. Sonra birkaç dakika sessiz ortamda dinlenin.

-Zencefil migrenle birlikte ortaya çıkan bulantıyı durdurmaya yardım eden bir bitki. 2 bardak suyun içine 3 çeyrek parça zencefil kökünü atarak ağır ateşte 30 dakika kaynatın ve bunu için.

-Bir fincan kaynamış suya bir poşet sarı papatya çayı ekleyin ve yaklaşık 10 dakika demleyin. Sarı papatya çayı ağrınızı azaltmaya ve sizi gevşetmeye yardımcı olacaktır.

-Ayak banyosunun baş ağrısı için güçlü bir tedavi olduğu belirtiliyor. Sıcak su kanı ayaklarınıza doğru çeker ve başınızdaki kan damarları üzerindeki baskıyı gevşetir. Bu suya birkaç damla nane ya da lavanta yağı eklerseniz, bu güzel koku da üzerinizde ferahlama etkisi oluşturur.

-Yapılan araştırmalar, magnezyum takviyesinin baş ağrısını önlediğini gösteriyor. Günde 400 miligram magnezyum alınması öneriliyor.

-Riboflavin olarak bilinen B2 vitamininden 3 ay boyunca günde 400 miligram alan hastaların yüzde 59’unun migren ağrılarında yaklaşık yüzde 50 civarında azaldığı klinik çalışmalarda ortaya çıkmış durumda.

Lapaza çiçeği, migren atakları ve baş ağrılarında olumlu sonuç vermektedir. Doktorunuza danışarak bu bitkiyi içeren karışımları kullanmayı deneyin.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin