Barış Dumankaya, ‘bilirkişi’leri uyardı: Sipariş raporların bedeli ağır olur

AKP rejimi tarafından kayyım eliyle gasp edilen Dumankaya Holding’in Yönetim Kurulu eski Başkanvekili Barış Dumankaya, kayyımların talebi doğrultusunda uyduruk raporlar hazırlayan bilirkişileri uyardı. Kayyımların şirketleri yönetmek yerine bilirkişileri baskı altına alarak ısmarlama raporlar yazdırdığını anlatan Dumankaya, “Kendi alanında dünyada ilk onda yer alan bağımsız denetim şirketleri tarafından hazırlanan raporu görmezden gelip, kayyımların saçma tespitlerini copy–paste yaparsan bunun bedeli ağır olur. Demedi demeyin.” ifadelerini kullandı.

Barış Dumankaya’nın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlar şöyle:

“Kayyımlar şirketleri yönetmek yerine bilirkişileri baskı altına alarak ısmarla rapor yazdırıyor. Aileme açmış oldukları başka bir davada bilirkişiler kayyımların isteği doğrultusunda tarafsız olmayan bir rapor hazırlamış.

Üstelik önlerinde bizim yönetimimiz zamanında dünyanın ilk onda yer alan bağımsız denetim firması tarafından hazırlanan rapor olmasına rağmen. İlginç. Herkes görevini yapmalı. Kayyımlar hukuki işlere müdahale etmek yerine şirketleri yönetmeli.

Bilirkişilerde görevlerini tarafsız ve bilgiye dayalı yapmalı. Aksi halde ileride çok büyük hukuki bedeller ödeyip çok zor durumlara düşebilirler.

Dünyanın ilk onunda olan bir firma tarafından hazırlanan raporu görmezden gelip, kayyımların saçma tespitlerini copy paste yaparsan bunun bedeli ağır olur. Demedi demeyin.

Bunları yazma sebebim; tarihe not düşmek için. Çünkü, kendilerinin kurtarmak için uyduruk davalar ve raporlar ile ancak kendi hezeyanlarını saklayabilirler. Ama ne mümkün..! Uzun bir mücadele için, biz hazırız. Hem diri. Hem de güçlüyüz. Çünkü haklıyız. Peki ya siz?”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin