Barbaros Şansal’ı linç etmeye kalkan 12 kişi beraat etti

Sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle KKTC’den sınır dışı edildikten sonra Atatürk Havalimanı’nda bir grubun linç girişimine uğrayan modacı Barbaros Şansal’a saldıran 12 kişi beraat etti.

2017’de yılbaşı gecesi attığı tweetler ve paylaştığı videodaki sözleri nedeniyle AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı şikâyeti üzerine hakkında gözaltı kararı verilen ünlü modacı Barbaros Şansal, KKTC’den getirildiği Atatürk Havalimanı’nda, aralarında Türk Hava Yolları yer hizmetleri görevlilerinin de (TGS) olduğu bir grup tarafından ağza alınmayacak küfürler eşliğinde apronda darp edilmişti.

Şansal’ın darp edilmesine ilişkin Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Barbaros Şansal müşteki, 13 kişi ise şüpheli olarak iddianamede yer almıştı.

İddianamede 13 şüphelinin “basit yaralama”, “tehdit” ve “hakaret” suçlarından 5 yıl 4 aya kadar hapisle cezalandırılması istenmişti.

12 KİŞİYE BERAAT, 1 KİŞİYE PARA CEZASI

Bakırköy 26. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasına müşteki Barbaros Şansal katılmazken, duruşmada taraf avukatları hazır bulundu. Barbaros Şansal daha sonrasında 2 sanık hakkında şikayetinden vazgeçti. Mahkeme 12 sanık hakkında beraat ve düşme kararı verdi. 1 sanığın ise adli para cezasına çarptırılmasına karar vererek hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

ŞANSAL: BERAAT ETTİRİLDİ

Kararın açıklamasından sonra Twitter hesabından paylaşımda bulunan Barbaros Şansal, ‘‘Günaydın made in Türkiye ! 2 Ocak 2017 Atatürk havalimanı apronunda şahsıma örgütlü ve organize olarak ölümcül linç girişiminde bulunan TGS çalışanı 11 sanık Bakırköy 26 Asliye ceza Mah tarafından bu sabah beraat ettirildi!’’ ifadelerini kullandı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin