Bakanlara soru soran muhabirden açıklama geldi: ‘Belki de hayatımda ilk defa gazetecilik yaptım’

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a Süleyman Soylu hakkındaki soru soran ve sonra kovulan AA muhabiri Musab Turan, kendisi hakkındaki suçlamalara yazılı bir açıklama ile cevap verdi.

Turan, “Belki de hayatımda ilk defa gazetecilik yaptım” ifadesini kullandı.

Sosyal medya hesabı üzerinden kendine dönük suçlamalara yanıt veren Turan, pişman olmadığını söyledi ve şöyle devam etti:

Az evvel kardeşim aradı. Dedi ki seni bu işi yapmak için birileri mi telkin etti?

Kardeşim bile böyle düşünüyorsa herkes hakkımda kim bilir neler düşünüyor. Sizi temin ederim ki ne f…’yle ne de başka bir yapılanmayla hiçbir ilgim yok. Bir gazeteci olarak gündemde olan bunca iddia varken herkesin devletten bir açıklama beklediğini gördüm.

Devleti o basın açıklamasında iki Bakan düzeyinde karşımda görünce de tüm vatandaşların merak ettiği soruları sordum. Bu açıklamaların ajanslara kalsa yayımlanmayacağını düşündüğümden Instagram’da canlı yayın yaptım ve merak içindeki herkesin cevapları duymasın’ sağladım. Sucu bucu değilim ben. Kısır döngülerden yorulan, ülkede gelecek göremeyen gençlerin hislerine tercüman olmak pahasına, belki de hayatımda ilk defa gazetecilik yaptım. Soruları sorduğum için asla pişman değilim.

Ne olmuştu?

Musab Turan, dün düzenlenen basın toplantısında AA ajansı muhabiri olarak iki bakana Süleyman Soylu hakkındaki iddialarla ilgili soru sormuştu. Turan, organize suç örgütü Sedat Peker’in İçişleri Bakanı Soylu hakkındaki iddiaları işaret ederek, “Ben 3.5 yaşındaki çocuğumun yüzüne bakarken bu maskeli balodan utanıyorum. Sizin çocuğunuz yok mu?” ifadelerini kullanmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin