Alaattin Çakıcı’yı Sincan Cezaevi’ne nakledip, adamlarına operasyon yaptılar

Kırıkkale T Tipi Kapalı Cezaevi’nde yatan organize suç örgütü liderliğinden hükümlü Alaattin Çakıcı, bu sabaha karşı saat 05.00 sıralarında Sincan Kapalı Cezaevi’ne nakledildi.

7 Haziran 2017’de Bolu F Tipi Cezaevi’nden Kırıkkale’ye nakledilen Çakıcı, bir süre sonra sağlık sorunları nedeniyle Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nde hazırlanan özel bir odaya nakledilerek tedavi altına alınmıştı. MHP lideri Devlet Bahçeli, Çakıcı’yı kaldığı hastane odasında ziyaret etmişti.

Çakıcı’nın adamlarına operasyon

Çakıcı’nın naklinden sonra adamlarına operasyon yapıldığı haberleri medyaya düştü.  Hürriyet’in haberine göre, operasyonda, aralarında Çakıcı’nın avukatının da olduğu 17 kişi gözaltına alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekili Ender Coşkun’un yürüttüğü soruşturma kapsamında Alaattin Çakıcı’nın adamlarına yönelik operasyon başlatıldı. Ankara Emniyeti Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, savcılık talimatı üzerine Kırıkkale ve Ankara’da çok sayıda adrese baskın yaptı. Operasyon kapsamında Çakıcı’nın avukatının da aralarında bulunduğu 17 adamı gözaltına alındı.

Çakıcı’nın adamlarının Kırıkkale’de ev tuttukları, burada işadamı ve esnafa baskı uygulayarak haraç topladıkları iddialarına da yer verildi.

ÇAKICI’NIN ADAMLARI CEZAEVİNE KASITLI MI ALINIYOR?

24  Haziran seçimleri öncesi af çıkarılması çağrısı yapan MHP Genel Başkana Bahçeli, Alaattin Çakıcı’yı ziyaret etmişti. Çakıcı da affı kendisi istemediğini söyleyip benzer söylemleri dile getirmişti. Yine seçim sürecinden Çakıcı’nın adamlarına yönelik çok sayıda gözaltı olduğu, bu isimlerin özellikle asker, polis ve bürokratların olduğu koğuşları yerleştirilerek cezaevlerinde olay çıkarılmak istendiği, Hizmet hareketi ile irtibatlı isimlere yönelik girişimlerde bulunulacağı ileri sürülmüştü.

 

http://tr724.wpengine.com/alaattin-cakiciya-haftanin-7-gunu-sinirsiz-ziyaret-izni-cikti/

http://tr724.wpengine.com/alaatin-cakici-6-gazeteciyi-olumle-tehdit-etti-beni-sevenlere-cagrim-gorevlerini-yerine-getirsin/

http://tr724.wpengine.com/24-haziranin-cezaevi-plani-bahceli-cakici-ve-adamlarindan-ne-istiyor/

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin