Bahçeli’den önemli soru: HDP siyaset yapıyorsa, biz ne yapıyoruz?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ‘terörü hilafsız kınamayanların terörün koçbaşı’ olduğunu söyledi. Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli’nin hedefinde HDP vardı. Bahçeli, “Eğer onların demokrasi mücadelesi içinde olduğu iddia ediliyorsa bizim yaptığımız nedir? Onlar siyaset yapıyorsa bizim yaptığımıza ne denir?” dedi.

SİNCAR YERLE BİR EDİLMELİ

Devlet Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkan bölümler şöyle: “Terörü hilafsız kınamayanlar terörün koçbaşıdır. Kandil’e bir şafak vakti Türk’ün şanlı bayrağı asılmalı, terörün ele başları mağaralarına gömülmelidir. Sincar’ın kısa süre içinde yerle bir edilmesi artık hayat memat konusudur.”

AZDAN AZ, ÇOKTAN ÇOK GİDECEK

“Teröristler ya bu millete hesap verecek ya da azdan az, çoktan çok gidecek, hainlerin kafaları koparılacaktır. yardım ve yataklık yapan iş birlikçiler, eli ve vicdanı kanlı teröristler düşünecektir. Yaklaşacak düşmana mezar olur bu yerler. Bağlayamaz bir kuvvet bu kasırga milleti. Tarihlere sorun ki bize ‘Ölmez Türk’ derler.”

TERÖRİSTLER SALLANDIRILMAZSA ÖFKEMİZ DİNMEYECEK

“İnsan hakları dediler, özgürlük masalına sığındılar, öyle bir noktaya gelinmiştir ki Türkiyemiz ne pahasına olursa olsun terör örgütüyle hesaplaşmak, bu kanlı sayfayı kapatmak zorundadır. Artık bir karar arifesindeyiz. Evlatlarımızın kurşun yediği yerde terör ele başları sallandırılmazsa öfkemiz dinmeyecek.”

İNCELDİĞİ YERDEN KOPSUN

“Türk devletinin ekmeğini yiyen sonra bu devletin varlığına diş bileyen, teröristlere güzellemeler yapan siyasi terör safralarının yakalarından tutmak her muhterem milletvekili için namus meselesidir. Bebek katiline sayın diyen milletvekilleri istemiyoruz. Teröriste gerilla diyen milletvekillerine katlanamıyoruz. Terörist cenazelerine katılan hainlere milletvekilliği haramdır. Yeter artık sabır taşı çatladı, bıçak kemiğe dayandı. İp inceldiği kadar inceldi, kopacağı varsa zaten kopacaktır.”

HDP DERHAL KAPATILMALIDIR

“HDP’nin kapatılmasına yönelik 3 maymunu oynayan kimdir? HDP kapatılmadan PKK’nın ayağını TBMM’den kesmenin yolunu bilen bir aslan parçası var mı? Taviz verilmeden alayının üstüne gidilmesini temenni ediyorum. HDP’lilerin milletin vergileriyle aldığı maaş haramdır. HDP’nin kapatılmasında zaman kaybetmek devletimizin egemenlik haklarına zarardır.”

ANAYASA MAHKEMESİ BAŞKANI İSTİFA ETSİN

“Anayasa Mahkemesi’nin bir kereye mahsus kabul edilen geçici 20’nci maddeyi yanlış yorumladığı açıktır. Ne hikmetse hak ihlalleri hep şaibeli olan isimlerle ilgili verilmektedir. Aynı mahkeme Can Dündar, terörist Demirtaş hakkında hak ihlali kararı vermiştir. Osman Kavala’nın tutuklanmasının hukuki olmadığı gerekçesiyle ihlal kararını oybirliğiyle kabul etmiştir. Bu AYM kimse hizmet etmektedir, kimin mahkemesidir, hak konusu sırf Türkiye’nin Anayasal düzenini bozanlar için mi geçerlidir? Bir teröristin ne hakkı olacaktır ki AYM buna çanak tutsun. AYM milletin mahkemesi olmayacaksa, Türkiye’nin egemenlik ve tarihsel haklarını çiğneyenlere destek vemreyi sürdürecekse kendisini feshetsin, başındaki zat da istifa etsin.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin