Bahçeli’den AKP’ye ‘idam’ desteği: Terör suçlarını da içermesini ümit ediyorum

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, iktidar temsilcilerinin ‘idam’ çıkışına destek verdi. Bahçeli, “Orman yakanlarla mücadele etmek amacıyla idam cezası tartışmalarını çok yararlı gördüğümü, şayet bu cezanın tekraren hukuk mevzuatımıza girmesiyle ilgili bir kanun teklifi gelirse de seve seve destek olacağımızı açık seçik beyan ve ifade ediyorum. İdam cezasının kadın cinayetleri, tecavüz ve terör suçlarının da içermesini ümit ediyorum. Üzerimize ne düşüyorsa yerine getirmeye hazırız.” dedi.

Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığı tartışmalarına ilişkin, “Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığı meşrudur, yasaldır, anayasaldır.” dedi. Erdoğan’ın, orman yangınlarını çıkaranlara yönelik cezalarla ilgili, “Ucu nereye dayanıyor idama mı, idam olmalı” açıklamasına destek veren Bahçeli’nin açıklamalarında öne çıkanlar şöyle:

  • Cumhur İttifakı’nın iktidar yürüyüşünü durdurmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Zillet ittifakı fazla heyecan yapmasın, havlu atıp nal toplayacakları günler yakındır.
  • Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığı meşrudur, yasaldır, anayasaldır. 2023’te Sayın Cumhurbaşkanı’mız tekrar, yeniden hatta çok güçlü bir şekilde cumhurbaşkanı seçilecektir.
  • Saadet Partisi Genel Başkanı, ‘Yüzde 100 kazanırız diyemem ama yüzde 99,99 kazanırız’ açıklaması yapmış. Şu temelsiz ve ucube kehanete güler misiniz ağlar mısınız? Sayın Karamollaoğlu’na hayal dünyasına mutluluklar diliyorum.
  • Ormanlarımız milli servetimizdir. Bu serveti korumak her vatan evladının ihmal edemeyeceği görevdir. Hainler ormanlarımızı ateşe vererek hıyanetlerini kusmuşlardır.
  • Orman yakanlarla mücadele etmek amacıyla idam cezası tartışmalarını çok yararlı gördüğümü, şayet bu cezanın tekraren hukuk mevzuatımıza girmesiyle ilgili bir kanun teklifi gelirse de seve seve destek olacağımızı açık seçik beyan ve ifade ediyorum.
  • İdam cezasının kadın cinayetleri, tecavüz ve terör suçlarının da içermesini ümit ediyorum. Üzerimize ne düşüyorsa yerine getirmeye hazırız.
  • Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türk Ocakları’nın kuruluş yıldönümünde ne işi vardır? Biz bu hazin manzarayı nasıl yorumlayalım? Davet edile edile Kılıçdaroğlu mu davet edildi? Bunu nasıl yaptınız? Karl Marx’tan alıntı yapmasına nasıl katlandınız?

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin