Bahçeli: Türkiye, Afganistan’da Taliban dâhil herkesle görüşmeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Afganistan’la ilgili açıklama yaptı. Bahçeli, “Türkiye, Afganistan’da her kesimle görüşmelidir. Buna Taliban da dâhildir” dedi.

TürkGün gazetesinde yayımlanan röportajında Bahçeli, “Bu ülkenin istikrar ve iç barışına destek vermemiz tabiidir, olmalıdır. Mesele bir havalimanını beklemenin çok daha ötesindedir. Bu ülkede huzurun ve güvenliğin temini için Türkiye üzerine düşeni yapabilir. Netice itibarıyla orada işgalci olmayacağız. Bunu aklımızdan bile geçirmeyeceğiz. Türkiye, Afganistan’da her kesimle görüşmelidir. Buna Taliban da dâhildir” ifadesini kullandı.

Bahçeli, röportajında, “Duymayan varsa tekrar edeyim, Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri zamanında yapılacak. CHP, boşa kürek çekiyor. Sabretsinler, 2023 yılının Haziran ayında sandıkta hesaplaşacağız. Cumhur’un zaferine şahit olacaklar. Yüzleri varsa bundan ders ve ibret alırlar, yoksa aynı hamam aynı tas devam ederler, ama Kılıçdaroğlu’nu zor günler bekliyor. Cumhurbaşkanı adaylığına iyice ısındığı belli. Ama zillet ortakları İP ve HDP’yi hesaba katmasında yarar var. Çünkü adaylık düşü kuranlar kuyrukta bekliyor. Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı bellidir, o da Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır” şeklinde de konuştu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin