Bahçeli: ‘‘İmamoğlu, suçluysa görevinden alınmalı’’

İçişleri Bakanlığı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi için başlattığı ‘terör teftişine’ ilişkin konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu hedef alarak, “Suçluysa görevinden alınmalı. Bu işin şakası yok” dedi.

Terör örgütleriyle iltisaklı hiçbir belediyenin gözünün yaşına bakılmamasını, başkanların derhal görevinden alınmasını isteyen MHP Genel Başkanı Bahçeli, İçişleri Bakanlığı’nın İBB için başlattığı ‘terör teftişi’ hakkında, MHP’ye yakınlığıyla bilinen Türkgün Gazetesi’nden Kadir Yıldız’a açıklamalarda bulundu.

‘‘İçişleri Bakanımız kararlı konuşmaktadır.’’ diyen Bahçeli, ‘‘Dağdaki terörün kökünü kazıma iradesinde olanların kamu kurumlarına ve belediyelere sızan terörle bağlantısı olanlara seyirci kalması düşünülemez. Terör örgütleriyle iltisaklı olanların İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde ne işi vardır? Bunlara göz yuman, bunların işe alınmasına onay veren suç işlemiş sayılmayacak mıdır? Bu kanunsuzluk, bu hıyanet hiçbir kalıba sığmayacak kadar ciddidir.’’ İfadelerini kullandı.

“BU İŞİN ŞAKASI YOK”

Bahçeli, “Ekrem İmamoğlu’nun görevden alınmasını mı istiyorsunuz” sorusuna “Suçluysa elbette görevinden alınmalı. Büyükşehir Belediye Meclisi de yeni başkanı seçmelidir. Bu işin şakası yoktur. İçişleri Bakanlığının özel teftişinden suçlu olmayanın rahatsız olmasına da gerek yoktur. Eğer suç var ise cezası da olmalıdır. İstanbul terör örgütlerine teslim edilmeyecektir. İstanbul’a hizmet bahtiyarlıktır. Dua berekettir. Ama İBB Başkanı siyasi hırslarına yenilmiştir. Farklı zamanlarda gerçekleştirdiği gizli bir gündem peşinden koştuğunu göstermektedir” şeklinde cevap verdi.

“BELEDİYEDE İŞE GİREN TERÖRİSTLER MİLLİ GÜVENLİK SORUNUDUR”

“Büyükşehir Belediye Başkanı’nın millete emanet olduğunu söyleyenler, emanete leke süren birisinin millet tarafından sahiplenmeyeceğini bilmek zorundadır” diyen Bahçeli, “Dağda başı ezilen teröristin TBMM ve belediye koridorlarında dolaşması aklımızın havsalamızın alamayacağı bir çarpıklıktır. Bu çarpıklığın hesabı mutlak surette sorulmalı, sorumlular hakkında gereği hukuk içinde yapılmalıdır. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, teröristleri işe alacağına işsiz güçsüz insanlarımızın yarasına merhem olmalıdır. Fakat bunu yapmamıştır. Belediyede işe giren teröristler milli güvenlik sorunudur. Bunlar yarın, mesela İstanbul’un şehir suyuna zehir karıştırsalar ne yapacağız? Ne diyeceğiz? Bu felaketin üstesinden nasıl geleceğiz?” dedi.

“CUMHURBAŞKANI ADAYLARINI AÇIKLAYAMADILAR”

Bahçeli, “Zillet ittifakı cumhurbaşkanı adayını hala açıklayamadı. Bu kapsamda kıran kırana bir rekabet olduğu açıktır. Kılıçdaroğlu devamlı “İttifak uygun bulursa Cumhurbaşkanı adayı olmaktan onur duyarım” diyor. İsimleri adaylık için geçen büyükşehir belediye başkanlarına ise olumlu bakmıyor. İstanbul ve Ankara’ya hizmet etme sorumlulukları olduğunu ara ara ifade ediyor. Buna karşılık İmamoğlu en başta İP Başkanını dolduruşuna gerek fiili adaymış gibi ortalıkta geziyor. Büyükşehir Belediyesindeki makamına da boş zamanlarda uğruyor. İstanbul sahipsiz bırakılmıştır. Belediye hizmetleri aksamaktadır. CHP’deki koltuk savaşları, zillet ittifakının çıkar ve ikbal özellikle İstanbul ve Ankara’da yaşayan vatandaşlarımızı derin bir hayal kırıklığına uğratmıştır. Buna hiç kimsenin hakkı yoktur. Zillet ittifakının cumhurbaşkanı adayını açıklayacak hazırlığı yoktur. Cesaret yoktur. Kararı yoktur. İşleri güçleri polemik, dedikodu” diye konuştu.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. Rahmetli Demirel’e sormuşlar: “Size küfreden adamı neden partinize aldınız?”.
    Cevap vermiş: “Oradayken bize bağırıyordu. Bizim kapıya bağladık. Şimdi onlara bağırıyor”…

    Bahçeli’yi nasıl bağladılar, ne karşılıığında bağladılar bilemiyorum ama işini nasıl yaptığını görüyoruz.
    “Bozkurt” tabirini de artık çok duyamıyoruz.

    Bütün bu konuşmalardan sonra yapılan işaretler de, bozkurttan daha çok başka şeyleri hatırlatıyor!

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin